عفونت کلیه ها یک بیماری خطرناک

0
441

کلیه ها از اعضای مهم بدن هستند و اختلال در عملکرد آنها می تواند باعث ایجاد بیماری های بسیاری شود، به همین دلیل در طب مدرن و سنتی به حفظ سلامت آنها بسیار توصیه شده است. یکی از بیماری های کلیوی مهم، عفونت کلیه ها است که می تواند باعث آسیب شدید کلیه‌ها و از بین رفتن آنها شود، به همین دلیل از جمله بیماری‌های خطرناک محسوب می شود و درمان آن اورژانسی است. در طب سنتی، درصورت تشخیص به موقع بیماری و در مراحل اولیه، نسخه‌های درمانی موثری وجود دارد که برایتان آورده‌ایم. با گیاه یاب همراه باشید.

عفونت کلیه ها

علایم عفونت کلیه ها

عفونت کلیه به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می شود و معمولا علائم هر دو عفونت آشکار هستند. عفونت حاد کلیه با تب بالا، لرز شدید، درد پهلو و تکرر و سوزش ادرار بروز می کند. تغییر رنگ ادرار و کدر شدن آن، حالت تهوع، زردی پوست، بوی تند و نامطبوع ادرار، خون در ادرار، خون در ادرار و علائمی مشابه آنفلوآنزا نیز از نشانه‌های عفونت مزمن کلیه‌ها هستند. در کودکان، کاهش وزن نیز می‌تواند نشانه عفونت کلیه باشد.

عفونت کلیه ها چگونه ایجاد می‌شود؟

عفونت کلیه ها به دلیل ورود باکتری به بدن و تهاجم به سلول‌های کلیه (از طریق خون یا مجاری ادراری) است که باعث التهاب کلیه‌ها و اختلال در عملکرد آنها می شود. عفونت کلیه به دو شکل است، عفونت‌هایی که در خود کلیه بوجود می‌آید و عفونت‌های ناشی از مجاری ادرار شامل لگنچه، حالب، مثانه و پیشابراه که در آن میکروب از این بخش‌ها به کلیه وارد می‌شود. معمولا این عفونت‌ها از پایین یعنی مجاری ادرار به بالا یعنی کلیه منتقل می‌شوند و درصورت درمان به موقع، آسیب جدی به کلیه‌ها وارد نخواهد شد.

کلاله ذرت

در برخی از منابع طب سنتی کلاله (کاکل) ذرت را ضد باکتری و مدر آورده‌اند، به همین دلیل مصرف چای آن برای تسکین درد ناشی از عفونت کلیه و دردهای مجاری ادراری مفید است. به این منظور، ۳۰ گرم کلاله ذرت را در یک لیتر آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت پنج دقیقه دم بکشد، سپس یک فنجان از آن را بنوشید.

تخم کرفس

بر اساس تحقیقات علمی، تخم کرفس ضد باکتری، ضد قارچ و مدر است و مصرف آن باعث تسکین درد در کلیه‌ها می‌شود. برای درمان عفونت‌های کلیوی، یک قاشق غذاخوری تخم کرفس آسیاب شده را در یک فنجان آب داغ بریزید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه بماند تا سرد شود، سپس این محلول را صاف کنید و بنوشید. نکته مهم این جاست که زنان باردار نباید برای درمان عفونت کلیه یا مجاری ادرار در دوران بارداری از تخم کرفس استفاده کنند.

عصاره لیموترش

عصاره تازه لیموترش ضدعفونی کننده بدن است و همچنین اسید استیک موجود در آن می‌تواند سنگ کلیه را از بین ببرد. به این منظور، هر روز صبح، عصاره یک عدد لیموترش را در یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید تا درد کلیه‌ها تسکین یابد.

پونه و آویشن

پونه یک ضد عفونت گیاهی است که از قدیم برای درمان بیماری‌های عفونی استفاده می‌شود. اگر دچار عفونت حاد کلیه هستید، گل پونه، آویشن، تخم گشنیز و تخم شوید (از هر کدام ۱۰۰ گرم) را بکوبید و ترکیب کنید، یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را در یک لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند، سپس آن را بنوشید. این نوشیدنی گیاهی عفونت کلیه را از بین می‌برد.

آب درمانی

در منابع طب سنتی به نوشیدن آب گوارا بسیار توصیه شده است. یکی از فواید نوشیدن آب، پیشگیری از مشکلات کلیوی است زیرا به دفع سموم و مواد زائد از بدن کمک می‌کند. آب باعث رقیق شدن ادرار و پیشگیری از رسوب نمک‌ها و املاح معدنی در کلیه‌ها و همچنین تسکین فوری درد کلیه‌ها می شود، بنابراین اگر احساس درد در کلیه‌های خود کردید، چند لیوان آب بنوشید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید