عجیب ترین روش های تقویت مغز

0
776

برای تقویت جسم و عضلات خود چه کاری باید انجام داد؟ مطمئنا اولین پاسخ‌تان به این سوال انجام تمرینات ورزشی است. حال تصور کنید که می‌خواهید مغزتان را تقویت کنید؛ اینکار نیز نیازمند تمرینات مخصوص می‌باشد و تا زمانی که از مغزتان کار نکشید، نمی‌توانید آن را توانمند کنید. در این مطلب روش های تقویت مغز که ساده اما موثر هستند را برایتان گردآوری کرده‌ایم. انجام آنها به طور منظم می‌تواند بسیار برای مغزتان مفید باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

روش های تقویت مغز

روش های تقویت مغز

۱.با دست مخالف مسواک بزنید، به این ترتیب از نیمکره دیگر مغزتان هم استفاده کرده اید.

۲.محل فعالیت هایتان را تغییر بدهید؛ مثلا برای پیاده روی به منطقه جدیدی بروید، حتی برنامه تلویزیونی جدیدی را تماشا کنید یا برنامه کودک نگاه کنید.

۳.صندلی همیشگی تان را پشت میز غذاخوری تغییر بدهید؛ اگر همیشه روی یک مبل مینشینید وقت آن رسیده که جایتان را عوض کنید.

۴.هیپوکامپ قسمتی از مغز است که حافظه را پردازش میکند و بخصوص با بوها، صداها و مناظر که نقشه های ذهنی شما را شکل می دهند در ارتباط است. بنابراین وقتی با ماشین رفت و آمد میکنید پنجره ها را باز بگذارید تا خیلی بهتر بوها، صداها و مناظر را شناسایی کنید.

۵.شکل کتاب خواندن خود را تغییر بدهید؛ وقتی کتابی را با صدای بلند بخوانید یا به خواندن دیگری گوش بدهید نسبت به زمانیکه در سکوت کتاب میخونید، مغز شما جریان جدیدی را تجربه میکند.

۶.انجام چند فعالیت به طور همزمان: اگر بتوانید چند کار را همزمان انجام دهید، توانایی‌های ذهنیتان به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. تکرار و تمرین از عوامل موفقیت در دستیابی به این شیوه است. به عنوان تمرین می‌توانید از کار با نرم‌افزارها شروع کنید، برای این منظور باید سعی کنید از دکمه‌های میانبر استفاده کنید، باید این قابلیت را تا حدی در خود پرورش دهید که دیگر نیازی به موس نداشته باشید. این حرکت باعث می‌شود که بتوانید همزمان چند کار را در کنار هم و به موازات یکدیگر انجام دهید.

۷.گوش کردن به موسیقی: گوش کردن به موسیقی بسیار لذت بخش است و باعث سلامت مغز می شود. این فعالیت اگر با ملودی کلاسیک باشد صرف نظر از سن، مغز را تقویت می کند. موسیقی محرک سلولهای مغز بوده و حافظه، تمرکز و قدرت شنوایی را بالا میبرد.

خبرآنلاین، نمناک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید