طرز تهیه کوکو هویج و سیاه دانه

0
157

هویج و سیاه دانه هر دو از مواد غذایی طبیعی و پرخاصیتی هستند که می‌توانید با ترکیب آنها و درست کردن کوکو به یک غذای لذیذ و بسیار پرخاصیت دست پیدا کنید. در ادامه به طرز تهیه کوکو هویج و سیاه دانه خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کوکو هویج

۵۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود – برای ۱۲ نفر – ۷۰ کالری

مواد لازم

هویج بزرگ ۴ عدد

آرد نخودچی ۱۰۰ گرم

تخم مرغ ۲ عدد

زردچوبه ۱ قاشق چایخوری

سیاه دانه ۲ قاشق چایخوری

زیره سبز ۱/۲ قاشق چایخوری

پودر زنجبیل ۱/۲ قاشق چایخوری

فلفل قرمز ۱/۲ قاشق چایخوری

نمک به مقدار کافی

طرز تهیه کوکو هویج و سیاه دانه

قدم اول : فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید. یک سینی فر بزرگ یا دو سینی متوسط را با کاغذ روغنی بپوشانید.

قدم دوم : ابتدا، هویج ها را با رشته کن، رشته کنید یا رنده کنید و کنار بگذارید. حال، آرد نخودچی و تخم مرغ را در کاسه ای با هم مخلوط کنید. زردچوبه، سیاه دانه، پودر زنجبیل و فلفل را به آنها اضافه کنید و همه مواد را خوب هم بزنید. سپس هویج های رشته شده را هم اضافه کنید و اگر تکه بزرگی از آن باقی مانده با قاشق آن را از وسط نصف کنید. کمی نمک هم اضافه کنید و مجدداً مواد را مخلوط نمایید.

قدم سوم : مواد را قاشق قاشق روی کاغذ روغنی بریزید و بین آنها به اندازه کافی فاصله خالی بگذارید. سپس با ته قاشق کوکوها را کمی صاف کنید و به آنها شکل بدهید. سپس کمی از روغن گیاهی را روی هر کدام از آنها بریزید و سینی را در فر قرار دهید.

قدم چهارم : ۲۵ دقیقه صبر کنید (یا تا زمانی که کوکوها طلایی رنگ شوند). حال کوکوی هویج و سیاه دانه را از فر خارج کنید و همراه با ماست و خیار غلیظ و خوشمزه سرو کنید یا دور بشقاب غذایتان بچینید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید