طرز تهیه کدو سبز سوخاری

0
525

کدو سبز سوخاری را می‌توانید بعنوان وعده‌ی شام و یا یک میان‌وعده‌ی تُرد و لذیذ مصرف کنید. برای تهیه‌ی این غذا و سرخ کردن کدوها، از روغن زیتون استفاده کنید که انتخابی سالم و مغذی است. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کدو سبز سوخاری

مواد لازم

آرد سوخاری ۱/۲ پیمانه

پنیر پارمزان رنده شده ۱/۲ پیمانه

پودر سیر ۱/۲ قاشق چایخوری

نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

تخم مرغ ۲ عدد

روغن زیتون ۵ قاشق غذاخوری

کدو سبز ۱ عدد

پنیر موزورلا رنده شده ۱ پیمانه

سس ماکارونی ۱ پیمانه (اختیاری)

طرز تهیه کدو سبز سوخاری

۱.اول از همه کدو سبز را با رنده مخصوص یا چاقو ورقه کنید. دو بشقاب گود را آماده کنید. در یکی از بشقاب‌ها دو عدد تخم مرغ را بشکنید و با همزن دستی بزنید. در بشقاب دیگر، آرد سوخاری برتر، پنیر پارمزان، پودر سیر برتر و نمک را بریزید و با هم مخلوط کنید.

کدو سبز سوخاری

۲.پنج قاشق روغن زیتون برتر را در تابه بزرگی بریزیدو آن را روی شعله متوسط قرار دهید تا خوب داغ شود ولی دود نکند. وقتی روغن به اندازه کافی داغ شد، ورقه های کدو سبز را یکی یکی بردارید. اول در ظرف تخم مرغ فرو ببرید و بعد در ظرف آرد بغلتانید.

۳.سپس آن‌ها را به صورت یک لایه در تابه بچینید. حدود ۳ دقیقه صبر کنید تا یک طرف ورقه‌های کدو سبز خوب سرخ شود سپس آن‌ها را برگردانید و بگذارید طرف دیگر هم قدری سرخ شود. پس از آن، روی هر کدام مقداری پنیر موزورلا رنده شده بریزید.

۴.دو دقیقه دیگر صبر کنید تا پنیر ذوب شود. برای سرو کدو سبز سوخاری، سس ماکارونی برتر را گرم کنید و داخل بشقاب‌ها بریزید. سپس ورقه‌های کدو سبز سوخاری را روی آن بچینید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید