طرز تهیه کاسرول کلم بروکلی

0
305

کاسرول ( Casserole ) نوعی غذا و پیش غذا است که در ظرف‌های مخصوصی در داخل فر قرار گرفته و پخته میشود. کاسرول کلم بروکلی را میتوانید بعنوان صبحانه یا یک میان وعده‌ی مقوی نوش جان کنید. با گیاه یاب همراه باشید.

کاسرول کلم بروکلی

زمان آماده سازی: ۱۵ دقیقه – زمان پخت: ۴۵ دقیقه – برای ۴ نفر – سطح مهارت: متوسط

مواد لازم کاسرول کلم بروکلی

کلم بروکلی سه عدد

فلفل دلمه ای قرمز ۱ عدد

سیر رنده شده ۲ حبه

کره آب شده ۲ قاشق غذاخوری

پنیر چدار رنده شده ۱۵۰ گرم

تخم مرغ ۶ عدد

شیر ½  فنجان

نمک و فلفل به میزان دلخواه

طرز تهیه

-ابتدا گل های بروکلی را به قطعات دلخواه برش دهید. بعد با استفاده از یک چاقوی تیز یا یک پوست گیر پوسته سفت روی ساقه را جدا کنید و ساقه را رنده درشت یا خلالی خرد کنید. فلفل دلمه ای قرمز را نیز رنده یا بصورت خلالی خرد کنید.

-در یک ماهیتابه کمی کره (یا روغن زیتون) بریزید و ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار دهید. گل های بروکلی را چند دقیقه تفت دهید تا کمی برشته شوند.گل ها را از ماهیتابه خارج کنید و اگر ماهیتابه خشک شده مقداری دیگر کره اضافه کنید.

-سپس ساقه های بروکلی، فلفل دلمه ای رنده شده و سیر  را داخل ماهیتابه بریزید. چند دقیقه تفت دهید تا ساقه ها کمی نرم شوند.

-داخل ظرف مخصوص کاسرول یا ظرفی مناسب فر را با کمی کره چرب کنید. ساقه ها و فلفل دلمه ای را داخل ظرف بریزید و نصف پنیر چدار را روی آن ها بریزید. تخم مرغ ها و شیر را در کاسه ای با هم مخلوط کنید و هم بزنید. سپس مایه تخم مرغی را روی کاسرول بریزید. گل های بروکلی و سپس نصف باقیمانده پنیر چدار را روی ترکیب بپاشید.

-ظرف را به مدت ۳۰ دقیقه در فری با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. پس از این مدت کاسرول بروکلی پنیری و خوشمزه شما آماده است این کاسرول بدلیل وجود کلم بروکلی و تخم مرغ می تواند صبحانه ای مقوی و مناسب برای شروع یک روز خوب باشد.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید