طرز تهیه کاری نخود

0
528

ما معمولا پیشنهاد می‌کنیم که خودتان نخود را در خانه بپزید، اما استفاده از کنسرو نخود به شما کمک می‌کند تا غذایتان بسیار سریع آماده شود. با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه کاری نخود بپردازیم.

کاری نخود

۴۰ دقیقه‌ای آماده می‌شود – برای ۸ نفر – ۱۳۵ کالری

مواد لازم

۲ قاشق غذاخوری روغن گیاهی – ۲ عدد پیاز، ریز شده – ۲ حبه سیر، ریز شده – ۲ قاشق چای‌خوری ریشۀ تازۀ زنجبیل، خرد شده – ۶ عدد میخک صدپر کامل – ۲ چوب دارچین (۵ سانتی‌متر) کوبیده شده – ۱ قاشق چای‌خوری پودر زیره سبز – ۱ قاشق چای‌خوری پودر گشنیز – نمک – ۱ قاشق چای‌خوری فلفل قرمز تند (کایین) – ۱ قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه – ۲ قوطی کنسرو نخود – ۱ فنجان گشنیز تازۀ خرد شده

طرز تهیه کاری نخود

۱.روغن را درون یک تابۀ بزرگ ریخته و با درجه حرارت متوسط آن را گرم کنید. پیازها را درون تابه ریخته و تا زمانی که نرم شوند آنها را سرخ کنید.

۲.به ترتیب سیر، زنجبیل، میخک، دارچین، زیره، پودر گشنیز، نمک، فلفل کایین و زردچوبه را اضافه کنید. بگذارید برای ۱ دقیقه با حرارت متوسط بپزند و به طور مداوم تابه را هم بزنید. سپس نخود و آب کنسرو را اضافه کنید. سپس تا زمانی که تمام ترکیبات به خوبی میکس و پخته شوند، پختن را ادامه دهید. سپس تابه را از روی شعله برداشته و برگ‌های گشنیز خرد شده را قبل از سرو کردن اضافه کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: allrecipes.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید