طرز تهیه پیتزا صبحانه

0
612

پیتزا از غذاهای محبوب مردم سراسر جهان است که به سبک های مختلفی پخته و سرو میشود. البته پیشنهاد ما برای حفظ سلامتی شما این است که پیتزا را خودتان در خانه و با مواد اولیه مطمئن و تازه تهیه کنید. در این مطلب طرز تهیه پیتزا صبحانه را به شما آموزش می‌دهیم. با گیاه یاب همراه باشید.

پیتزا صبحانه

زمان آماده سازی: ۱۵ دقیقه – زمان پخت: ۱۵ دقیقه – برای ۴ نفر – سطح مهارت: متوسط

مواد لازم پیتزا صبحانه

-خمیر پیتزا به مقدار لازم

-پنیر موزارلا ۱ فنجان

-پنیر پارمزان خرد شده ۱/۴ فنجان

-گوجه خرد شده ۱ عدد

-ژامبون گوشت ۴ اسلایس

-پیازچه و جعفری مقداری برای تزئین

طرز تهیه پیتزا صبحانه

-فر را روشن کنید و تا دمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.ژامبون ها را به قطعات ریز خرد کنید و در کمی روغن سرخ کنید تا برشته شوند.

-سینی فر یا قالب مخصوص پیتزا را با اسپری روغن کمی چرب کنید. خمیر پیتزا را با وردنه باز کنید و وقتی به ضخامت مناسب رسید داخل سینی قرار دهید. پنیر موزارلا را روی خمیر قرار دهید، طوریکه کل سطح خمیر را بپوشاند. پنیر پارمزان را نیز اضافه کنید. ژامبون ها و گوجه های خرد شده را روی خمیر بچینید. دقت کنید که مواد بطور مساوی در تمام سطح خمیر پخش شده باشند. چهار تخم مرغ را روی خمیر بشکنید. بطوریکه در هر ۱/۴ خمیر یک تخم مرغ باشد. سپس پیتزا را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در فری که از قبل گرم شده قرار دهید.

-پیتزا را از فر خارج کنید. پیازچه و جعفری خرد شده را روی آن بپاشید و این صبحانه خوشمزه و مقوی را همراه با عزیزانتان نوش جان کنید.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید