طرز تهیه پیتزا سبزیجات آسان

0
486

پیتزای سبزیجات انتخابی خوشمزه و سالم است که تهیه‌ی آن آسان بوده و می‌توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید. برای پخت این پیتزا حتما از مواد و سبزی‌های تازه استفاده کنید. در ادامه به طرز تهیه پیتزا سبزیجات می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

طرز تهیه پیتزا سبزیجات

مواد لازم

نان ۴ تکه

پنیر خامه‌ای ۱۱۰ گرم

سس پستو ۶۰ گرم

فلفل دلمه‌ای زرد یا قرمز ۱/۲

ذرت (کنسروی یا پخته) ۸۵ گرم

گوجه ۱ عدد

پیازچه ۳ عدد

پنیر موزورلای رنده شده ۱۰۰ گرم

پنیر گودا رنده شده ۵۰ گرم

ریحان تازه برای تزیین دلخواه

طرز تهیه پیتزا سبزیجات

۱.فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. پنیر خامه‌ای را در کاسه‌ای بریزید و دو سه دقیقه خوب هم بزنید (ترجیحاً با همزن برقی) تا خوب نرم شود.

طرز تهیه پیتزا سبزیجات

۲.نان‌ها را روی یک سینی فر بچینید. روی آنهاپنیر خامه‌ای بمالیدو سپس یک لایه سس پستو روی آنها بمالید. بعد از آن نوبت به چیدن سبزیجات روی پستو می‌رسد. اول از همه فلفل دلمه‌ای و پیازچه را خرد کنید. سپس گوجه را به صورت ورقه‌های نازک درآورید.

۳.ورقه‌های نازک گوجه را به طور منظم روی پستو بچینید. بعد از آن فلفل دلمه‌ای و پیازچه خرد شده و ذرت را روی آن بپاشید. سعی کنید سبزیجات به طور یکنواخت روی نان پخش شود. در آخر هم روی سبزیجات را با پنیرهای رنده شده بپوشانید. می‌توانید کمی ریحان خرد شده هم روی پنیر بریزید.

۴.سینی را به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود. بعد از خارج کردن از فر کمی صبر کنید پیتزاها خنک شوند سپس آنها را سرو کنید. می‌توانید روی پیتزای سبزیجات را با ریحان تازه تزیین کنید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید