طرز تهیه نان گندم خانگی

0
573

اگر به دنبال تهیۀ نان خانگی ساده و خوشمزه هستید، پیشنهاد ما برای شما نان گندم کامل است که به راحتی در فر تهیه می‌شود. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

نان گندم
۳ ساعته آماده می‌شود – برای ۳۶ نفر – ۱۴۳ کالری

مواد لازم

۳ فنجان آب گرم (۴۵ درجه سانتی‌گراد) – ۲ بسته مخمر خشکِ فعال – یک‌سوم فنجان عسل – ۵ فنجان آرد سفید نان – ۳ قاشق غذاخوری کره ذوب شده – ۱ قاشق غذاخوری نمک – سه فنجان و نصفی آرد گندم کامل – ۲ قاشق غذاخوری کره ذوب‌شده – یک‌سوم فنجان عسل

طرز تهیه نان گندم

۱.آب گرم، مخمر و یک‌سوم فنجان عسل را درون یک کاسۀ بزرگ بریزید. سپس ۵ فنجان آرد سفید نان را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا ترکیب شوند. اجازه دهید این ترکیب برای ۳۰ دقیقه بماند تا بزرگ و پرحباب شود.

۲.سه قاشق غذاخوری کره ذوب‌شده را به همراه یک‌سوم فنجان عسل و نمک به ترکیب اضافه کنید. سپس ۲ فنجان آرد گندم کامل را بی‌افزایید. بر روی یک سطح صاف آرد بپاشید و ترکیب را بر روی آن ورز دهید تا یک خمیر بدست آید (خمیر خیلی چسبنده نباشد). شاید برای اینکار به ۲ تا ۴ فنجان آرد گندم بیشتر نیاز داشته باشید. سپس خمیر را درون یک کاسۀ چرب‌شده قرار دهید و آن را بچرخانید تا تمام سطح خمیر چرب شود. سپس کاسه را با حولۀ مخصوص خشک کردن ظرف بپوشانید و اجازه دهید تا خمیر در یک مکان گرم پُف کند (تا دو برابر اندازۀ خود).

۳.خمیر را با دست فشار داده یا ورز دهید تا هوای داخل خمیر خارج شود. سپس خمیر را درون یک تابۀ مخصوص نان به اندازۀ ۹ در ۵ اینچ بگذارید و اجازه دهید تا خمیر پُف کند تا حدودا ۲.۵ سانتی‌متر بالاتر از لبۀ تابه قرار گیرد.

۴.اجازه دهید خمیر برای ۲۵ تا ۳۰ دقیقه در فر با ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد بپزد. حواستان باشد که نان بیش از حد نپزد. بعد از آماده شدن نان، به آرامی با قلمو سطح بالای نان را با ۲ قاشق غذاخوری کره ذوب‌شده چرب کنید تا لبه‌های آن سفت نشوند. قبل از سرو کردن اجازه دهید نان کاملا خنک شود.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: allrecipes.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید