طرز تهیه نان کدو سبز

0
418

کدو سبز خواص فراوانی داشته و مقادیر مناسبی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی را در خود جای داده است. در این نوشتار قصد داریم شما را با طرز تهیه نان کدو سبز آشنا کنیم. با گیاه یاب همراه باشید.

نان کدو سبز

زمان آماده سازی۲۰ دقیقه – زمان پخت۶۰ دقیقه – برای۲۰نفر – سطح مهارت متوسط

مواد لازم

کدو سبز رنده شده ۲ عدد متوسط

پوره سیب بدون شکر ۱ فنجان

روغن گیاهی ½  فنجان

تخم مرغ ۳ عدد

پودر وانیل ۱ قاشق چایخوری

شکر ۱ و نیم فنجان

آرد ساده ۱ و نیم فنجان

آرد گندم کامل ۱ و نیم فنجان

پودر دارچین ۳ قاشق چایخوری

جوش شیرین ۱ قاشق چایخوری

نمک ۱ قاشق چایخوری

بکینگ پودر ¼  قاشق چایخوری

مغز گردوی خرد شده ½  فنجان

طرز تهیه نان کدو سبز

-فر را روی ۱۷۶ درجه سانتیگراد قرار دهید. دو قالب لوف آماده کنید و کف آن ها را با اسپری روغن کمی چرب کنید. کدوی رنده شده، پوره سیب، روغن، تخم مرغ، وانیل و شکر را در کاسه بزرگی بریزید و با همزن دستی یا برقی خوب مخلوط کنید.

-آرد ساده، آرد گندم کامل، پودر دارچین، بکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را اضافه کنید و کاملا با هم ترکیب کنید. زمانی که خمیر یکدست شد مغز گردوی خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید. سس خمیر را داخل قالب های لوف بریزید و با قاشق بطور یکدست پخش کنید.

-قالب ها را به مدت ۵۰ الی ۶۰ دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید. در اواخر پخت یک خلال دندان داخل کیک فرو کنید، اگر تمیز بیرون آمد یعنی نان آماده است. قالب ها را از فر خارج کنید و حدود ۱۰ دقیقه اجازه دهید کمی خنک شود. با لیسک کناره های نان را از قالب جدا کنید و نان ها را از قالب خارج کنید. نان های کدو سبز را یک ساعت روی توری سیمی قرار دهید تا کاملا خنک شود. سپس این نان کدو سبز فوق العاده خوشمزه و خوش طعم را نوش جان کنید.

نکته: پوره سیب از سیب پخته و له شده تهیه می‌شود و در تهیه انواع غذا و دسر کاربرد دارد.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید