طرز تهیه نان کدو سبز دارچینی

0
458

تهیه و پخت یک نان خانگی می‌تواند تجربه‌ای عالی و جذاب باشد. نان کدو سبز دارچینی طعمی فوق‌العاده داشته و همچنین ظاهری اشتها‌آور دارد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه این نان خوشمزه بپردازیم.

نان کدو

مواد لازم

کدو سبز رنده شده ۱ پیمانه

تخم مرغ ۲ عدد

روغن مایع ۱/۲ پیمانه

ماست چکیده ۱/۲ پیمانه

اسانس وانیل ۱ قاشق چایخوری

آرد ۱ و ۱/۲ پیمانه

شکر ۳/۴ پیمانه

بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری

نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

دارچین ۱/۲ قاشق چایخوری

برای بخش دارچینی نان:

شکر ۱/۲ پیمانه

دارچین ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه نان کدو سبز دارچینی

۱.ابتدا فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. یک قالب لوف متوسط را آماده کنید. داخل آن اسپری روغن بپاشید و کاغذ روغنی بکشید. کدو سبز را با رنده خیلی ریز رنده کنید.

۲.مواد تر یعنی کدو سبز رنده شده، تخم مرغ، ماست و اسانس وانیل را در کاسه بزرگی بریزید و هم بزنید کنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند. در کاسه دیگری مواد خشک یعنی آرد برتر، شکر برتر، بیکینگ پودر برتر، نمک و دارچین برتر را با هم مخلوط نمایید. ۳.سپس آنها را به تدریج روی مواد تر الک کنید. مواد را فقط در حدی هم بزنید که با هم مخلوط شوند (از هم زدن شدید و بیش از حد خودداری کنید تا روی مایه حباب‌های بزرگ ایجاد نشود).

نان کدو

۴.در کاسه کوچکی شکر  و دارچین برتر اضافه را با هم مخلوط کنید (نصف پیمانه شکر و یک قاشق دارچین). نصف مایه کیک را داخل قالب آماده شده بریزید. سپس نصف مخلوط شکر و دارچین را روی مایه بپاشید.

۵.نصف دیگر مایه را روی آن بریزید و آن را پخش کنید تا کل سطح را بپوشاند و دوباره شکر و دارچین باقیمانده را روی آن بپاشید. حال یک چاقو بردارید و آن را داخل قالب در مایه کیک فرو کنید. با حرکات مارپیچی چاقو را داخل مایه حرکت دهید تا در مایه طرحی از دارچین ایجاد شود.

۶.نان کدو سبز دارچینی را به مدت ۶۰ تا ۶۵ دقیقه در فر قرار دهید تا طلایی رنگ شود. برای اطمینان از پخته بودن فر یک خلال دندان داخل آن فرو کنید. اگر خلال تمیز بیرون آمد نان شما آماده است. بگذارید نان ۱۰–۱۵ دقیقه بماند و خنک شود سپس آن را از قالب خارج کنید و برش بزنید. نان اضافی باقیمانده را در ظرف در بسته در دمای اتاق نگهداری کنید.

نکته: این نان با مغزهای مختلف هم طعم خوبی پیدا می‌کند. می‌توانید برای تنوع و جذابیت بیشتر از نصف پیمانه گردوی خرد شده در این نان استفاده کنید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید