طرز تهیه مینی کیک گل کلم و پنیر

0
463

مینی کیک گل کلم با پنیر بسیار خوشمزه و ساده است و نسبت به سایر کیک‌ها از ترکیبات سالمتری برخوردار است. همچنین طرز تهیه‌ی این کیک آسان بوده و می‌توان به راحتی آن را در منزل پخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کیک گل کلم

مواد لازم

گل کلم ۱ دسته

پیاز رنده شده ۱/۴ پیمانه

نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

فلفل سیاه ۱/۴ قاشق چایخوری

پودر سیر ۱/۲ قاشق چایخوری

فلفل قرمز نوک قاشق چایخوری

تخم مرغ ۱ عدد

سفیده تخم مرغ ۱ عدد

پودر سوخاری ۱/۲ پیمانه

پنیر چدار رنده شده ۱/۴ پیمانه

پنیر پارمزان رنده شده ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه مینی کیک گل کلم با پنیر

۱.ابتدا فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. کف قالب مافین را نیز با کمی روغن چرب کنید و کنار بگذارید.

کیک گل کلم

۲.دسته گل کلم را تکه تکه کنید و داخل قابلمه پر از آب بریزید. قابلمه را روی شعله متوسط قرار دهید و بگذارید گل کلم در حدی پخته شود که چنگال به راحتی در آن فرو برود. سپس آن را آبکش کنید و به یک کاسه منتقل نمایید. همان طور که هنوز تکه های گل کلم داغ است با پشت چنگال روی آن فشار دهید و آن را پوره کنید. پیاز رنده شده، نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و پودر سیر را به پوره گل کلم اضافه و با آن مخلوط کنید. سپس مخلوط را بچشید و مقدار ادویه را به سلیقه خود تنظیم کنید.

۳.تخم مرغ و سفیده تخم مرغ را با یکدیگر بزنید و به پوره گل کلم اضافه کنید. پودر سوخاری و پنیرهای رنده شده را نیز همزمان اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر خیسی حاصل شود. داخل هر کدام از قالب‌های مافین ۱/۴ پیمانه از مخلوط را بریزید. سپس روی کیک ها را با پشت قاشق صاف کنید.

۴.قالب را ۲۵–۳۰ دقیقه در فر قرار دهید تا کیک گل کلم پخته و پنیری طلایی رنگ شود. آن را همراه با ماست و سبزی خوردن تازه سرو کنید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید