طرز تهیه ماسک مو با سس مایونز

0
658

استفاده از ماسک مو یکی از روش‌های پرطرفدار و موثر برای تقویت موها و حفظ سلامت آنهاست. شما می‌توانید با ترکیبات مختلفی ماسک مو تهیه کنید، که یکی از این ترکیبات سس مایونز است. در این مطلب به معرفی ۵ ماسک مو فوق‌العاده می‌پردازیم که با سس مایونز تهیه می‌شوند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ماسک مو

ماسک مو برای رشد بهتر: مایونز و تخم‌مرغ

مواد لازم:

  • تخم‌مرغ ۲عدد
  • سس مایونز ۵ قاشق ‌غذا‌خوری

طرز استفاده:

ابتدا هر دو ماده را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. ماسک را روی سرتان بمالید و با استفاده از یک کلاه حمام موهای خود را بپوشانید و بعد هم یک حوله دور سرتان بپیچید. اگر طرفدار بوی خاص تخم‌مرغ نیستید می‌توانید با اضافه کردن تنها چند قطره از روغن عصاره‌ای گیاهی مورد علاقه‌تان این ماسک را خوش‌بو کنید. بگذارید ماسک ۱ ساعت روی سرتان بماند و بعد با شامپو و نرم‌کننده‌ همیشگی‌تان سرتان را بشویید و آبکشی کنید. برای اثربخشی لازم سعی کنید هفته‌ای یکبار در طول چند هفته متوالی از این درمان استفاده کنید تا به این شکل به رشد بیشتر موهای‌تان کمک کنید.

ماسک مو برای ضدعفونی کردن: مایونز و سرکه ‌سیب

مواد لازم:

  • سرکه سیب ۱ قاشق ‌غذا‌خوری
  • سس مایونز  ۵ قاشق ‌غذا‌خوری

طرز استفاده:

ابتدا هر دو ماده را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. ماسک را روی سر و پوست‌ کف سر بمالید و با استفاده از کلاه حمام موهای خود را بپوشانید و بگذارید ۱ شب روی سرتان بماند. صبح روز بعد با یک شامپوی ملایم سرتان را بشویید و با استفاده از یک شانه دندانه‌دار ظریف موهای‌تان را شانه کنید تا تخم‌مرغ و پوست‌های مرده از روی سر‌تان کاملا پاک شوند. برای نتیجه‌گیری لازم چند روز پی‌ در پی از این ماسک استفاده کنید.

ماسک مو برای رفع خشکی: مایونز و موز

مواد لازم:

  • موز ۱عدد
  • سس مایونز ۵ قاشق ‌غذا‌خوری

طرز استفاده:

موز را له کنید و با مایونز ترکیب کنید تا خمیر نرمی تهیه شود و بعد آن را به تمامی موهای‌ خود بمالید. موز سرشار از پتاسیم و انواع مختلفی از ویتامین‌های مفید است که به رفع خشکی پوست سر کمک شایانی می‌کنند. بگذارید ماسک نیم‌ساعت روی سرتان بماند و بعد با یک شامپوی مناسب موهای‌تان را شسته و آبکشی کنید.

ماسک مو برای حفظ رنگ مو: مایونز و شیرنارگیل

استفاده از این ماسک باعث جلوگیری از ریزش موها و تقویت رنگ‌دانه‌های آن می‌شود.

مواد لازم:

  • شیر نارگیل نصف‌ فنجان
  • سس مایونز ۵ قاشق ‌غذا‌خوری

طرز استفاده:

هر دو ماده را با هم ترکیب کنید و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه روی سرتان بگذارید. سپس موهای‌تان را با شامپو شسته و خوب آبکشی کنید.

ماسک مو برای پیشگیری از مو‌خوره: مایونز و انبه

مواد لازم:

  • انبه رسیده ۱ عدد
  • سس مایونز ۵ قاشق ‌غذا‌خوری

طرز استفاده:

انبه را کاملا له کنید و بعد با مایونز مخلوط کنید. ماسک را برای مدت زمان نیم ساعت روی سرتان بگذارید و بعد با شامپو و آب بشویید. برای نتیجه‌گیری دلخواه‌تان هفته‌ای یکبار از این ماسک مفید استفاده کنید.

منبعسلامتیسم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید