طرز تهیه ماسک جوش شیرین برای زیبایی صورت

0
937

جوش شیرین را می‌توان به روش‌های مختلفی برای بهبود سلامتی استفاده کرد. یکی از مزایای جوش شیرین این است که می‌تواند به طرق مختلفی زیبایی پوست را بهبود دهد. در این مطلب به طرز تهیه ماسک جوش شیرین می‌پردازیم که اثرات فوق‌العاده‌ای برای پاکسازی و لایه‌برداری پوست دارند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ماسک جوش شیرین

ماسک جوش شیرین و آب

۱ قاشق غذا‌خوری آب‌سرد را با یک و یک‌دوم قاشق غذا‌خوری جوش‌شیرین مخلوط کنید تا خمیر نرمی تهیه شود. قبل از استفاده از آن، صورت‌‌تان را با آب‌ولرم کاملا تمیز و با یک حوله نرم خشک کنید. با انگشتان خود ماسک را روی تمام صورت‌تان بمالید و دقت داشته باشید تا ماسک با  اطراف چشم‌ها و دهان‌تان تماس نداشته باشد. سعی کنید ماسک را بیشتر روی نواحی که جوش‌های سر‌سیاه دارند مثل گونه‌ها و بینی بمالید. ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید (برای پوست‌های خشک و حساس زمان کمتر و پوست‌های نوع چرب مدت زمان بیشتری اختصاص دهید). دقت داشته باشید به هیچ عنوان ماسک را محکم روی پوست‌تان نکشید. زمانی که ماسک کاملا خشک شد، تمام ناخالصی‌های روی پوست را بیرون می‌کشد و از بین می‌برد. صورت‌تان را با آب‌ولرم آبکشی کنید تا باقی مانده آن هم کاملا پاک شود. صورت‌تان را با یک حوله نرم و لطیف کاملا خشک کنید و با یک مرطوب‌کننده ملایم پوست‌تان را مرطوب کنید.

ماسک جوش شیرین و عسل

۲ قاشق غذا‌خوری جوش ‌شیرین را همراه با ۲ قاشق چای‌خوری عسل و ۱ قاشق غذا‌خوری آب پرتقال و یا آب نصف لیموی تازه مخلوط کنید تا خمیر غلیظی شود. مجددا قبل از استفاده از ماسک، صورت‌‌تان را با آب‌ولرم کاملا تمیز و با یک حوله نرم خشک کنید. سپس مخلوط را به همه سطح پوست‌تان بمالید و باز هم دقت داشته باشید تا با چشم‌ها و دهان‌تان تماس نداشته باشد. بگذارید ماسک ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند تا خشک شود. در ادامه یک حوله یا پارچه نرم را به مقداری آب‌گرم آغشته کنید و آن را فشار دهید تا آب اضافه‌اش کاملا خارج شود. پارچه را به آرامی روی پوست‌تان بکشید تا از خراش و آسیب دیدگی احتمالی جلوگیری شود. سپس کمی تونر یا شاداب‌کننده پوست را به یک تکه پنبه آغشته کنید روی پوست‌ پیشانی، گونه‌ها و بینی خود بمالید.

ماسک جوش شیرین و توت‌فرنگی

مواد لازم:

– جوش‌شیرین ۱ قاشق غذا‌خوری

– توت‌فرنگی خرد شده نصف فنجان

– ماست ۱ قاشق غذا‌خوری

– عسل ۱ قاشق غذا‌خوری

– سفیده تخم‌مرغ ۱ عدد

– بادام ۲ قاشق غذا‌خوری

تمامی مواد را با هم در مخلوط‌کن بریزید تا کاملا یکدست و خمیر شوند. سپس ماسک را برای مدت زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه روی صورت‌تان بگذارید. بعد از گذشت مدت زمان لازم صورت‌تان را با آب ولرم بشویید و به پوست‌تان مرطوب‌کننده بزنید.

ماسک جوش شیرین و خیار

مواد لازم:

– جوش‌شیرین  ۱ قاشق غذا‌خوری

– بلغور جو دوسر ۱ قاشق غذا‌خوری

– عسل ۱ قاشق غذا‌خوری

– نصف یک عدد خیار پوست کنده

– سرکه سیب نصف قاشق غذا‌خوری

تمامی مواد را با هم در مخلوط‌‌کن بریزید تا یکدست شوند. ماسک را ۲۰ دقیقه روی صورت‌تان بگذارید و بعد با آب‌‌ولرم بشویید تا کاملا پاک شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید