طرز تهیه لواشک هندوانه

0
611

لواشک هندوانه از خوراکی‌های خوشمزه‌ و سالمی است که میتوانید آن را برای شب یلدا آماده کرده و از طعم خاص و جدید آن لذت ببرید. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

لواشک هندوانه

مواد لازم لواشک هندوانه

– هندوانه خرد شده ۸ فنجان یا ۱.۵ کیلو

– شکر ۲/۳ فنجان

طرز تهیه لواشک هندوانه

-کف دو سینی فر را با ورقه سیلیکونی بپوشانید. فر را روی ۷۶ درجه سانتیگراد قرار دهید. هندوانه را پوره کنید. سپس داخل توری پارچه ای بریزید و روی یک آبکش قرار دهید. آب هندوانه را دور نریزید و برای مصارف بعدی نگه دارید.

-اجازه دهید آب هندوانه کاملا گرفته شود و پوره سفت شود. می توانید جسمی سنگین روی پارچه قرار دهید تا آب آن زودتر خارج شود. سپس پوره هندوانه غلیظ را با شکر ترکیب کنید. دقت کنید که هسته هندوانه داخل پوره نباشد. می توانید برای بدست آوردن ترکیبی یکدست تر پوره و شکر را داخل مخلوط کن بریزید. ترکیب را به میزان مساوی داخل دو سینی بریزید و خوب پخش کنید تا ضخامتی در حدود ۳-۴ سانتیمتر داشته باشد.

-سینی ها را حدود ۳ ساعت داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید تا آب هندوانه تبخیر شود اما هنوز حالت چسبناک داشته باشد. هر یک ساعت سینی را بچرخانید تا بطور یکنواخت حرارت ببیند.

-سینی ها را خارج کنید. لواشک های هندوانه را روی سطح کار قرار دهید و به اندازه های دلخواه برش بزنید. سپس داخل کاغذ روغنی قرار دهید و داخل ظرف در دار نگهداری کنید.

نکته: یک هندوانه کوچک در حدود ۱.۵ کیلو یا ۸ فنجان پوره و ۲ فنجان پوره آب گرفته به شما می دهد.  زمان پخت بسته به دمای فر و ضخامت لواشک می تواند متغیر باشد. اگر لواشک بیش از حد حرارت ببیند خشک و شکننده می شود.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید