طرز تهیه فالوده طالبی

0
628

فالوده نوعی نوشیدنی خنک و با طراوت است که میتواند روزهای گرم تابستان را قابل تحمل‌تر کند. در این نوشتار قصد داریم به طرز تهیه فالوده طالبی بپردازیم که بسیار آسان بوده و زود آماده میشود. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

فالوده طالبی

مواد لازم

طالبی بزرگ ۱ عدد

یخ قالبی ۱ پیمانه

گلاب ۱ قاشق غذاخوری

عرق نسترن ۱ قاشق غذاخوری

عسل ۲ قاشق غذاخوری (دلخواه)

گل سرخ برای تزیین

طرز تهیه فالوده طالبی

۱.اول از همه طالبی را از وسط نصف کنید و هسته‌هایش را جدا کنید و دور بریزید. سپس با استفاده از اسکوپ‌ساز، شروع کنید به خارج کردن توپ‌های طالبی. این توپ‌ها قرار است برای تزیین اسموتی طالبی استفاده شوند. پس تعداد آن بستگی به سلیقه شما دارد.

فالوده طالبی

۲.طالبی باقی مانده را پوست بکنید و خرد کنید. اگر قصد دارید از پوست طالبی به عنوان ظرف سرو استفاده کنید کف آن را با چاقو برش بزنید تا صاف شود و مانند کاسه روی سطح بایستد. و برای خارج کردن طالبی از پوست آن از یک قاشق استفاده کنید. پوست را بیش از حد نازک نکنید.

۳.حال طالبی‌های خرد شده را همراه با قطعات یخ، گلاب، عرق نسترن و عسل داخل مخلوط کن بریزید و بزنید تا یخ کاملاً خرد و مخلوط یکنواخت شود. مقدار عسل را می‌توانید با توجه به میزان شیرین بودن طالبی کمتر یا بیشتر کنید.

۴.وقتی فالوده آماده شد آن را داخل لیوان بریزید و با اسکوپ‌های طالبی تزیین کنید (مثلاً می‌توانید آنها را از یک سیخ چوبی رد کنید و روی لیوان قرار دهید). همچنین می‌توانید فالوده طالبی را داخل کاسه یا همان پوست طالبی بریزید و با قاشق سرو کنید. برای تزیین هم می‌توانید از اسکوپ‌های طالبی و گل سرخ استفاده کند.

ایران‌کوک

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید