طرز تهیه غذای بندانگشتی با فلفل و ذرت

0
596

غذای بندانگشتی یا فینگرفود (Fingerfood) نوعی غذای سبک و در واقع پیش غذاست که به صورت لقمه‌های کوچک سرو می‌شود. این نوع غذاها در واقع کاربردی همانند شیرینی داشته و همانطور که از نامشان پیداست اندازه‌ای کوچک دارند. در ادامه به طرز تهیه غذای بندانگشتی با فلفل و ذرت می‌پردازیم که بسیار لذیذ و جذاب می‌باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

غذای بندانگشتی

مواد لازم

فلفل هالوپینو بزرگ ۱۲ عدد

بیکن بوقلمون ۶ عدد

آرد ذرت ۱/۴ پیمانه

پنیر چدار رنده شده ۱ پیمانه

ذرت ۱ پیمانه

تخم مرغ ۱ عدد

ماست چکیده ساده ۱/۲ پیمانه

روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل به مقدار کافی

پودر سیر ۱ قاشق چایخوری

پودر پیاز ۱/۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه غذا بندانگشتی فلفل و ذرت

۱.ابتدا فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شود. روی یک سینی فر فویل آلومینیومی بکشید. و فویل را با کمی روغن چرب کنید.

۲.تخم مرغ را در کاسه متوسطی بشکنید. ماست چکیده، روغن زیتون، نمک، فلفل، پودر سیر و پودر پیاز را اضافه و با آن مخلوط کنید. پس از آن، آرد ذرت، پنیر چدار و ذرت را اضافه کنید و مجدداً هم بزنید.

غذای بندانگشتی

۳.فلفل‌های هالوپینو را از وسط به صورت طولی نصف کنید و تخم‌های آن‌ها را به طور کامل خارج کنید.

۴.داخل فلفل‌ها را با مخلوط آرد ذرت پر کنید. البته بیش از حد آن‌ها را پر نکنید. هر کدام از کالباس‌های بیکن را به طور طولی نصف کنید. آن‌ها را در اندکی روغن سرخ کنید و دور هر فلفل شکم پر یک نصف بیکن بپیچید. سعی کنید طوری این کار را انجام دهید که انتهای کالباس زیر فلفل قرار بگیرد. فلفل‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه در فر قرار دهید. در آخر هم ۳–۴ دقیقه شعله روی فر را روشن کنید تا روی فلفل برشته شود. البته زمان دقیق بستگی به شعله فر شما دارد. پس حتماً مراقب باشید و در این چند دقیقه آخر چشم از فلفل‌ها بردارید تا نسوزند.

۵.فینگرفود فلفل شکم پر را از فر خارج کنید و بگذارید قبل از سرو کمی خنک شود.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید