طرز تهیه شیر نارگیل و خامه نارگیل

0
314

شیر نارگیل در واقع همان آب بدست آمده از گوشت میوه‌ی نارگیل است و برخلاف تصور برخی از مردم، حاوی شیر گاو نمی‌باشد. طرز تهیه شیر نارگیل بسیار آسان بوده و تنها نیازمند میوه‌ی نارگیل است. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

شیر نارگیل

مواد لازم

-نارگیل رنده شده ۲ پیمانه

-آب ۴ پیمانه

طرز تهیه شیر نارگیل

۱.پودر نارگیل را داخل ظرفی بریزید و سپس آب را به آن اضافه کنید. بگذارید نارگیل چند ساعت یا از شب تا صبح داخل آب باقی بماند. می‌توانید این کار را داخل ظرف مخلوط کن هم انجام دهید تا ظرف کمتری کثیف شود.

۲.وقتی نارگیل خوب خیس خورد آن را همراه با آب داخل مخلوط‌کن بریزید و ۴–۵ دقیقه با سرعت بالا مخلوط کنید.

۳.شیشه مورد نظرتان را برای نگهداری شیر نارگیل آماده کنید. یک قیف روی آن قرار دهید و روی قیف هم پارچه کتان نازکی بیاندازید. حال مخلوط نارگیل را آرام آرام روی پارچه بریزید. دور تا دور پارچه را با دست جمع کنید و فشار بدهید تا آب مخلوط خارج شود و داخل شیشه بریزد. این کار را آنقدر ادامه دهید تا دیگر آبی از پارچه خارج نشود.

۴.برای تهیه خامه نارگیل، شیر نارگیل تهیه شده را در یخچال بگذارید. بعد از چند ساعت خامه نارگیل از شیر جدا می‌شود و برای آشپزی قابل استفاده است.

نکته: اگر قصد دارید شیر نارگیل را برای نوشیدن تهیه کنید، بهتر است مقدار نارگیل رنده شده را به ۱ پیمانه کاهش دهید. ۲ پیمانه نارگیل برای استفاده در آشپزی و تهیه خامه مناسب است.

– ته مانده نارگیل را می‌توانید با سریال صبحانه میل کنید یا داخل اسموتی بریزید. همچنین می‌توانید برای تهیه آرد نارگیل، آن را خشک و آسیاب کنید.

– برای استفاده از پودر نارگیل به جای نارگیل تازه، به جای آب از آب جوش استفاده کنید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید