طرز تهیه شیر زردچوبه

0
937

دستورالعمل‌های فراوانی برای تهیۀ نوشیدنی با زردچوبه وجود دارد که یکی از آنها شیر زردچوبه است. این نوشیدنی سرشار از خاصیت بوده و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک رژیم غذایی سالم باشد. با گیاه یاب همراه باشید.

شیر زردچوبه

۱۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود – برای ۱ نفر – ۱۴۳ کالری

مواد لازم

۱ تکه ریشۀ تازۀ زردچوبه، پوست‌کنده و خرد‌شده – ۱ تکه ریشۀ تازۀ زنجبیل، پوست‌کنده و خرد شده – ۱ قاشق غذاخوری عسل – ۱ فنجان شیر بادام شیرین‌نشده – نوکِ انگشت پودر زردچوبه (اختیاری) – نوکِ انگشت پودر دارچین (اختیاری)

طرز تهیه شیر زردچوبه

۱.ریشه زنجبیل، ریشه زردچوبه و عسل را درون یک کاسه بریزید. تا جایی که می‌توانید آنها را بکوبید تا به خوبی له و مخلوط شوند.

۲.شیر بادام را درون یک شیرداغ‌کن ریخته و با شعلۀ متوسط داغ کنید. وقتی حباب‌های کوچک در اطراف شیر پدیدار شدند، شعله را کم کنید. سپس ۲ قاشق غذاخوری از شیر را به ترکیب زردچوبه، زنجبیل و عسل اضافه کنید و اجازه دهید تا مخلوط نرم‌تر شده و عسل حالتی خمیری پیدا کند.

۳.مخلوطی که در کاسه است را درون شیرداغ‌کن ریخته و حرارت شعله را به متوسط افزایش دهید و همواره مخلوط را هم بزنید تا به خوبی باهم ترکیب شوند. از مخلوط‌کن دستی استفاده کنید تا بافتِ نوشیدنی به خوبی صاف شود.

۴.شیر زردچوبۀ بدست آمده را درون یک لیوان بریزید و در صورت علاقه، پودر دارچین و زردچوبه روی آن بپاشید.

نکات:

-زنان باردار یا شیرده، نوجوانان و افراد مبتلا به دیابت باید قبل از مصرف زردچوبه، با پزشک خود مشورت کنند.

-زردچوبه می‌تواند باعث لکه گرفتنِ ظروف، آشپزخانه یا حتی پوست شود.

-برای تهیۀ شیر زردچوبه می‌توانید از هر نوع شیری استفاده کنید.

-می‌توانید از شهد آگوا به جای عسل استفاده کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: allrecipes.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید