طرز تهیه شنیسل مرغ و سالاد کلم

0
593

شنیسل مرغ یکی از محبوب‌ترین روش‌های طرز تهیه‌ی مرغ است که سریعا آماده شده و همچنین طعمی بسیار خوشمزه دارد. برای تهیه‌ی این دستور غذایی باید مرغ را برش‌های نازک بزنید و سپس در آرد، تخم‌مرغ و پودر مخصوص سوخاری بغلتانید. در ادامه به طرز تهیه شنیسل مرغ و سالاد کلم می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

طرز تهیه شنیسل مرغ

مواد لازم

سینه مرغ کوچک ۳ عدد

پودر سوخاری ۱ و ۱/۲ پیمانه

شوید خرد شده ۱ پیمانه

آرد ۱ پیمانه

تخم مرغ ۱ عدد

روغن زیتون و کره برای سرخ کردن

برای تهیه سالاد کلم:

کلم قرمز ۱/۴

کرفس ۱/۴

سیب ۱ عدد

شوید خرد شده ۱/۴ پیمانه

سس مایونز ۳ قاشق غذاخوری

سرکه سیب ۲ قاشق غذاخوری

عسل ۱ قاشق غذاخوری

روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل به مقدار کافی

لیمو ترش برای سرو

طرز تهیه شنیسل مرغ و سالاد کلم

۱.ابتدا، برای تهیه شنیسل، سینه‌های مرغ را به صورت طولی به ۲–۳ قسمت باریک تقسیم کنید. سپس آنها را بین نایلون یا سلفون قرار دهید و با وردنه روی آنها بکشید تا نازک شوند (ضخامت حدود ۱ سانت). آرد، تخم مرغ و پودر سوخاری را در سه بشقاب عمیق جدا از هم بریزید. شوید خرد شده را به پودر سوخاری اضافه کنید و با آن مخلوط نمایید.

طرز تهیه شنیسل مرغ

۲.برای آماده کردن شنیسل‌ها، یکی از تکه‌های مرغ را بردارید و اول در آرد بغلتانید. کمی آن را تکان بدهید تا آرد اضافی جدا شود و فقط یک لایه نازک از آرد روی مرغ باقی بماند. سپس آن را در تخم مرغ فر ببرید. بگذارید تخم مرغ اضافه چکه کند و بعد مرغ را در مخلوط پودر سوخاری با شوید بغلتانید. این کار را برای همه تکه‌های مرغ تکرار کنید.

۳.تابه‌ای را روی شعله قرار دهید. مقداری روغن زیتون برتر و یک قاشق کره داخل آن بریزید و صبر کنید تا داغ شود. وقتی کره ذوب و تابه داغ شد، شعله را کمی کم کنید. شنیسل‌ها را داخل تابه بچینید و دو طرف آنها را سرخ کنید تا طلایی رنگ شوند. شنیسل‌های سرخ شده را روی دستمال حوله‌ای بچینید تا روغن اضافی آنها گرفته شود.

۴.برای تهیه سالاد کلم، کلم قرمز، سیب و کرفس را به صورت خلالی خرد کنید و همراه با شوید خرد شده در کاسه‌ای بریزید و مخلو ط کنید. مواد لازم برای سس یعنی، مایونز، سرکه، روغن زیتون برتر، عسل برتر، نمک و فلفل را در ظرف شیشه‌ای در دار بریزید. در ظرف را ببندید و آن را تکان دهید تا مواد خوب با هم مخلوط شوند. سس را روی مخلوط کلم بریزید و هم بزنید. قبل از ریختن سس سالاد حتماً آن را بچشید و در صورت نیاز مقدار بیشتری نمک، فلفل برتر یا سرکه اضافه کنید.

۵.شنیسل مرغ با سالاد کلم را همراه با لیمو ترش تازه سرو کنید.

ایران‌کوک

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید