طرز تهیه سیب زمینی برشته

0
347

سیب زمینی یکی از بهترین مواد غذایی است که سرشار از کربوهیدرات‌های مورد نیاز بدن است و می‌تواند برای مدت زمان مناسبی شما را سیر نگه دارد. سیب زمینی برشته را می‌توانید بعنوان یک میان‌وعده‌ی بسیار خوشمزه و ساده تهیه کنید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

سیب زمینی برشته

مواد لازم

روغن سرخکردنی ۳/۴ پیمانه

سیب زمینی ۱ و ۱/۲ کیلوگرم

آرد سمولینا یا آرد ذرت زرد ۲ قاشق غذاخوری

نمک ۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه سیب زمینی برشته

۱.ابتدا روغن را داخل یک قالب فر فلزی بریزید و در فر قرار دهید. درجه فر را روی بالاترین درجه تنظیم کنید.

۲.یک قابلمه بزرگ را پر از آب کنید و بگذارید به جوش بیاید. سیب‌زمینی‌ها را پوست بکنید و به شکل تکه‌های بزرگ ۵–۶ سانتی خرد کنید. آن‌ها را داخل آب جوش بریزید و ۱۰ دقیقه بگذارید تا نیم‌پز شوند. سپس آبکش کنید و آن‌ها را به قابلمه برگردانید. آرد سمولینا (یا آرد ذرت زرد) و نمک را روی سیب‌زمینی‌ها بپاشید. در قابلمه را ببندید و آن را چند بار تکان بدهید تا آرد و نمک خوب به آن‌ها مالیده شود.

سیب زمینی برشته

۳.وقتی دمای فر به بالاترین درجه رسید، روغن باید به اندازه کافی داغ شده باشد. داغ بودن روغن را امتحان کنید. یک تکه کوچک سیب‌زمینی را آرام داخل روغن بیاندازید. اگر بلافاصله جلزولز کرد به اندازه کافی داغ شده است.

۴.سیب‌زمینی‌ها را داخل روغن داغ بریزید. مراقب پاشیده شدن روغن باشید. با یک کفگیر آن‌ها را داخل روغن پخش کنید. سپس قالب را به فر برگردانید. درجه فر را به ۲۲۰ درجه سانتیگراد کاهش بدهید. بگذارید ۵۰–۷۰ دقیقه در فر پخته شوند. زمان دقیق بستگی به قدرت فر، نوع و دمای روغن دارد. بعد از نیم ساعت سیب زمینی‌ها را برگردانید و دوباره در فر بگذارید.

۵.وقتی سیب‌زمینی‌ها طلایی رنگ شدند آن‌ها را از فر خارج و بلافاصله سرو نمایید. سیب‌زمینی برشته تا۳۰ دقیقه خوب ترد باقی می‌ماند. در ضمن بعد از گرم کردن دوباره هم ترد می‌شود. فقط کافی است آن را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فر با دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد قرار دهید.

نکته: سایز خرد کردن سیب‌زمینی اهمیت دارد. اگر زیاد کوچک باشند زود می‌سوزند و اگر بزرگ باشند خام باقی می‌مانند.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید