طرز تهیه سوپ نودل مرغ

0
478

سوپ نودل مرغ بسیار خوش‌طعم بوده و کمتری کسی پیدا می‌شود که از خوردن آن لذت نبرد. اگر می‌خواهید حتی طعم بیشتری به این سوپ بدهید، از مرغ دودی استفاده کنید.

سوپ نودل
آماده‌سازی: ۴۵ دقیقه – برای ۱۲ نفر – ۱۴۷ کالری

مواد لازم

۲ فنجان و نصفی نودل‌ تخم مرغ پَهن – ۱ قاشق چای‌خوری روغن گیاهی – ۱۲ فنجان گوشتابۀ مرغ – ۱ قاشق غذاخوری نمک – ۱ قاشق چای‌خوری طعم‌دندۀ مرغ (ادویه مخصوص مرغ) – ۱ فنجان کرفس خردشده – ۱ فنجان پیاز خردشده – یک‌سوم فنجان آرد ذرت – ¼ فنجان آب – ۳ فنجان گوشت مرغ پخته‌شده و ریزشده

طرز تهیه سوپ نودل مرغ

۱.یک قابلمۀ بزرگ از آبِ کمی نمک‌دار را بجوشانید. بعد از جوش آمدن آب، نودل‌ها و روغن را اضافه کرده و بگذارید ۸ دقیقه (یا تا زمانی که نودل‌ها نرم شوند) بجوشد. سپس نودل‌ها را آبکش کرده و آنها را زیر آب خنک بگیرید.

۲.گوشتابه مرغ، نمک و ادویه مرغ را درون یک قابلمه بزرگ بریزید. بگذارید به جوش برسد، سپس کرفس و پیاز را اضافه کرده، شعلۀ گاز را کم کنید و بگذارید برای ۱۵ دقیقه بپزد.

۳.آرد ذرت و آب را به خوبی در یک کاسۀ کوچک ترکیب کنید تا آرد به خوبی حل شود. سپس در حالی که سوپ را هم می‌زنید، آرام‌آرام مایع آرد ذرت را به سوپ اضافه کنید. در نهایت نودل‌ها و مرغ را به سوپ اضافه کرده و بگذارید تا به خوبی داغ شوند. نوش جان!

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: allrecipes.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید