طرز تهیه سبزیجات کبابی با برنج آفریقایی

0
356

به دنبال یک سالاد خوشمزه، متنوع و پرخاصیت هستید؟ دیگر نیازی نیست دنبال آن بگردید! سالاد سبزیجات کبابی و برنج آفریقایی مربوط به کشور مراکش بوده و میتواند چاشنی فوق العاده‌ای در کنار غذایتان باشد. در این مطلب به طرز تهیه این سالاد میپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

سبزیجات کبابی

مواد لازم سبزیجات کبابی و برنج آفریقایی

کدو حلوایی ۱/۲ عدد   .  قره قاط خشک ۵۰ گرم  .  کدوخورشتی ۲ عدد

فلفل دلمه ای زرد و قرمز ۲ عدد  .  روغن زیتون ۲ قاشق سوپخوری

مغز گردو ۸۰ گرم   .   برنج آفریقایی (کوسکوس) ۳۰۰ گرم   .  پیاز ۱ عدد

لیموی ارگانیک ۱ عدد  .  آب پخت مرغ یا سبزیجات (براث) ۴۵۰ میلی لیتر

جعفری تازه ۱ دسته   .  پنیر فتا ۱۰۰ گرم   .  نمک و فلفل سیاه تازه

طرز تهیه سبزیجات کبابی و برنج آفریقایی

-فر را از قبل تا دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. دانه های کدو را با قاشق درآورده و دور بریزید. با استفاده از یک چاقوی تیز آن را به قطعات مکعبی متوسط خرد کنید. نیازی به کندن پوست آن نیست مگر آنکه خودتان تمایل داشته باشید زیرا در آن حالت بسیار نرم تر می شود.

-پیاز را پوست کنده و به شکل قاچ های بزرگ خرد کنید. کدو خورشتی را درشت حلقه کنید. فلفل دلمه ای را نصف کرده و دانه های آن را در بیاورید. سپس به قطعات درشت خردکنید. تمام این سبزیجات را در یک ظرف بزرگ فر قرار داده و کمی روغن زیتون روی آن بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید.

-سبزیجات را ۲۰ دقیقه بریان کنید و سپس کمی آن ها را حرکت داده و گردو را اضافه کنید. آن را به فر برگردانید و ۲۰ دقیقه ی دیگر بپزید.

-در زمانی که سبزیجات در حال پخت است، برنج آفریقایی را آماده کنید. آن را درکاسه ی بزرگی بریزید و با کران بری مخلوط کنید. پوست لیمو را ریز رنده کنید. براث بسیار داغ را روی آنها بریزید. سر کاسه را با یک کیسه فریزر یا یک بشقاب بزرگ بپوشانید تا بخار آن خارج نشود. اجازه دهید برنج آفریقایی ۱۵ دقیقه در این حال بماند یا اگر زمان دارید حتی طولانی تر.

-هنگامی که سبزیجات بریان یا کبابی آماده شد باید نرم و طلایی شده و بادام ها نیز برشته شده باشند. کمی آب لیمو را گرفته و روی سبزیجات ریخته و بگذارید خنک شود.

-برنج آفریقایی هنگامی آماده است که تمامی براث جذب آن شود. آن را با چنگالی هم بزنید تا کمی خنک شود. سبزیجات را روی آن ریخته و با نمک و فلفل مزه دار کنید. جعفری را درشت خرد کرده و با پنیر مخلوط کنید.

-جعفری و فتا را قبل از سرو روی سالاد بریزید، اگر خشک به نظر می رسد چند قطره روغن نیز به آن بیفزایید. بهتر است که نسبتا گرم یا در دمای اتاق سرو شود.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید