طرز تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده

0
212

در این مطلب قصد داریم یک سالاد غنی را به شما آموزش دهیم که مواد تشکیل دهنده آن نه تنها ترکیبی لذیذ بوده بلکه خواص فراوانی دارند. سالاد گیاهی با هویج تقریبا سبکی نزدیک به غذاهای پرتغالی و مراکشی دارد. با گیاه یاب همراه باشید.

سالاد گیاهی با هویج ادویه زده

مواد لازم برای تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده

هویج ریز تازه ۱ کیلوگرم

سیر ۲ حبه

دانه ی رازیانه ۱ قاشق چایخوری

دانه گشنیز ۱ قاشق چایخوری

دانه زیره ۲ قاشق چایخوری

سرکه سرخ ۴ قاشق سوپخوری

شکر دانه ریز ۲ قاشق سوپخوری

روغن زیتون ۴ قاشق سوپخوری

دانه کنجد ۲ قاشق سوپخوری

نعناع تازه ۱ دسته

شوید تازه ۱ دسته

نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده به میزان دلخواه

معمولا کم پیش می آید که هویج جزء اصلی تشکیل دهنده ی غذایی باشد بنابراین این سالادِ خاصی است که هویج را به خوبی به نمایش می گذارد. سبک سالاد هویج پخته شده کمی شبیه به شیوه ی پخت پرتغالی و مراکشی است اما در واقع این سالاد با غذاهای سرتاسر دنیا جور در می آید.

طرز تهیه تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده 

-سر هویج ها را ببرید و از طول آنها را برش بزنید. نیاز نیست که پوست آنها را بگیرید. سیر را نیز نازک ورق کنید. هویج و سیر را در قابلمه ی بزرگی ریخته و با آب سرد روی آن را پوشانده و با نمک مزه دار کنید. قابلمه را روی شعله ی زیاد به جوش بیاورید، سپس بگذارید تا ۵ دقیقه بجوشد یا تا زمانی که هویج نرم شود. طی این زمان ماهیتابه ای را حرارت دهید، دانه های رازیانه، گشنیز و زیره را به آن اضافه کنید. آنها را چند دقیقه حرارت دهید تا عطرشان بلند شود. بعد دانه ها را در هاون بکوبید.

-آب هویج را بگیرید و همره با ادویه های کوبیده شده، سرکه، شکر و روغن در کاسه ای بریزید و مزه دار کنید. هنگامی که هویج خنک شود طعم این ادویه ها را به خود می گیرد.

-ماهیتابه ای را که برای ادویه ها استفاده کردید پاک کنید و سپس دانه های کنجد را به آن بیفزایید. آن را چند دقیقه برشته کنید و مدام هم بزنید تا طلایی روشن شوند. وقتی سالاد خنک شد، نعناع و شوید را درشت خرد کنید. آن را همراه با دانه های کنجد روی هویج ها بریزید و به ظرف مناسب انتقال دهید. در صورت تمایل چند قطره روغن زیتون روی آن بریزید.

ایران کوک

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید