طرز تهیه رولت مرغ و سبزیجات

0
306

رولت مرغ و سبزیجات غذایی متفاوت و لذیذ است که به راحتی میتوانید آن را تهیه کنید. البته بعلت داشتن پنیر پیتزا پیشنهاد میکنیم بیش از حد این غذا را مصرف نکنید. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

رولت مرغ

مواد لازم رولت مرغ :

سینه مرغ ۳ عدد  .  کالباس گوشت ۳۰۰ گرم (استفاده از کالباس اختیاری است، برای سالمتر بودن غذا پیشنهاد ما این است که از کالباس استفاده نکنید.)  .  پنیر پیتزا ورقه ای ۶ عدد

فلفل دلمه ای سبز یا زرد ۱ عدد  .  فلفل دلمه ای قرمز ۱ عدد  .  نمک و فلفل مقدار لازم

رولت مرغ

طرز تهیه :

*سینه های مرغ را بکوبید تا پهن شود ، کمی نمک و فلفل روی فیله های مرغ ها بپاشید و چند ورق کالباس روی آن قرار دهید سپس روی کالباس را با ۲ ورقه پنیر بپوشانید.

رولت مرغ

*فلفل های دلمه ای را بصورت طولی برش بزنید سپس مقداری فلفل دلمه ای قرمز را در قسمت پایینی و روی پنیرها قرار دهید ، فلفل دلمه ای سبز را نیز روی فلفل های قرمز قرار دهید.

رولت مرغ

*از قسمت پایینی که فلفل ها را قرار داده اید فیله مرغ را رول کنید ( لوله کنید ) و با خلال چوبی دو طرف مرغ را بهم متصل نمائید ، دو سر رولت ها را نیز با خلال چوب خوب ببندید.

رولت مرغ

*کف سینی فر یا ظرف مورد نظرتان را کاغذ روغنی بیندازید یا با روغن چرب کنید سپس سینه های مرغ رول شده را روی ان بچینید ، روی رول های مرغ را با برس مقداری روغن زیتون یا مایع بزنید.

*سینی را داخل فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید تا رولت های مرغ بپزند ، پس از پخت رولت های مرغ را از فر خارج کنید و برش بزنید و بهمراه سس و سالاد دلخواه سرو کنید.

نکته ها : میتوانید از سبزیجات دیگری مانند قارچ ، زیتون ، هویج ، کرفس و … نیز استفاده کنید ، استفاده از کالباس نیز سلیقه ای میباشد.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید