طرز تهیه خورش به آلو با مرغ

0
510

به از میوه های خوشمزه و پاییزی است که در غذاهای مختلفی میتوان از آن استفاده کرد و خواص این میوه را به غذای خود اضافه کرد. در ادامه به طرز تهیه خورش به آلو با مرغ میپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

خورش به آلو

زمان آماده سازی: ۱۵ دقیقه – زمان پخت: ۵۰ دقیقه – برای ۲ نفر – سطح مهارت: متوسط

مواد لازم خورش به آلو با مرغ

سینه مرغ بدون استخوان ۵۰۰ گرم

به ۱ عدد

آلو بخارا ۲۰ عدد

پیاز ۱ عدد

نمک، فلفل و زعفران به میزان دلخواه

طرز تهیه

-به را بشویید و مکعبی خرد کنید. نیازی به گرفتن پوست به نیست. پیاز را نیز پوست بکنید و ریز خرد کنید. سینه مرغ را به قطعات دلخواه برش بزنید.

-ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار دهید. کره را داخل آن بریزید و تکه های مرغ را چند دقیقه در کره سرخ کنید. نیازی نیست که مرغ ها زیادی سرخ و برشته شوند. در حدی که رنگشان عوض بشود وطعم کره به خود بگیرند کافیست.

-سپس پیاز خرد شده را اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید. زعفران دم کرده و «به » خرد شده را به خورش اضافه کنید. با کمی نمک و فلفل خورش به را مزه دار کنید. ۲ فنجان آب روی مرغ ها بریزید. درب ظرف را بگذارید و حرارت را کم کنید. اجازه دهید غذا به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بپزد و آب آن تبخیر شود.

-پس از این مدت، آلوها را به خورش اضافه کنید و ۱۰ دقیقه دیگر خورش را بپزید تا جا بیفتد.  خورش به آلو با مرغ را در ظرف مناسب بکشید و همراه با برنج نوش جان کنید.

نکته: اگر آلوهایی که استفاده کنید خشک و سفت هستند آنها را از قبل در آب بخیسانید تا خورش لعاب بیشتری پیدا کند و خوشمزه تر شود.

علاوه بر گوشت به، دانه به نیز برای التهاب‌های دستگاه گوارش و مخاط‌ها، سرفه‌های خشک، سینه درد، تب و گرفتگی صدا بسیار مفید است. ولی مراقب باشید از جویدن و بلعیدن به‌دانه بپرهیزید زیرا به‌دانه، حاوی یک ماده سمی است که برای بدن مضر است.

ایران کوک

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید