طرز تهیه خاگینه کدو سبز

0
458

خاگینه کدو سبز یک غذای ساده و بسیار مقوی میباشد که میتوانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید. این غذا را میتوانید بعنوان یک صبحانه مغذی مصرف کرده و یا در وعده‌ی شام از آن لذت ببرید. برای یاد گرفتن طرز تهیه خاگینه کدو سبز لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

طرز تهیه خاگینه

مواد لازم

کدو سبز بزرگ ۳ عدد

تخم مرغ ۴ عدد

آرد سفید ۱ و ۱/۲ قاشق

زردچوبه ۱/۴ قاشق مرباخوری

شکر ۳ قاشق

زعفران ساییده شده ۱/۴ قاشق چایخوری

دارچین ۱/۴ قاشق چایخوری

روغن برای سرخ کردن

نمک به میزان کافی

طرز تهیه خاگینه کدو سبز

۱.کدوها را بشوئید و پوست بکنید. آنها را در کاسه ای با دنده درشت رنده کنید. تخم مرغ، آرد، شکر، دارچین، نمک، زردچوبه و زعفران را به کدو رنده شده اضافه کنید و مواد را با چنگال خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.

۲.یک تابه گرد حاضر کنید و درون آن روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. هنگامیکه روغن خوب داغ شد، مایه کوکو را به آرامی داخل تابه بریزید و آن را پخش کنید و ری آن را با قاشق صاف کنید. حرارت را به مدت چند دقیقه زیاد کنید و سپس آن را روی متوسط تنظیم کنید. در تابه را بگذارید.

۳.پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه هنگامی که یک طرف خاگینه خوب سرخ شد.برای اینکه طرف دیگر را راحتتر سرخ کنید، آن را به ۴ قسمت تقسیم کنید. سپس هر قسمت را برگردانید. در تابه را این بار نگذارید و اجازه دهید تا خاگینه ۲۰ دقیقه با حرارت ملایم سرخ شود. پس از آماده شدن غذا می توانید آن را با نان میل کنید.

نکته: اگر رنگ خاگینه یا کوکو را دوست نداشتید می توانید ۱/۲ قاشق رب گوجه فرنگی در مایه  بریزید.

اگر از کدو سبز تازه استفاده می کنید، می توانید آنها را خوب بشوئید و با پوست سبزشان رنده کنید.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید