طرز تهیه حلوای ورمیشل

0
667

حلوای ورمیشل مخصوص کشور هند بوده که در ایران نیز طرفداران خاص خود را دارد. طرز تهیه این حلوا آسان بوده و میتوانید آن را در منزل تهیه کنید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

حلوای ورمیشل

مواد لازم

روغن کرمانشاهی ۱ قاشق غذاخوری

ورمیشل ۱ پیمانه

شیر ۲ پیمانه (۵۰۰ میلی‌لیتر)

شکر ۱/۴ پیمانه

پودر هل ۱/۲ قاشق چایخوری

شیر خشک ۱/۴ پیمانه (اختیاری)

پسته و بادام و … ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه حلوای ورمیشل

۱.اول همه مواد لازم برای حلوا را آماده کنید. رشته‌های ورمیشل برتر را خرد کنید. مغزها (بادام برتر، بادام هندی برتر، پسته برتر و…) را نیز خرد کنید و کنار بگذارید.

۲.تابه‌ای را روی شعله داغ کنید و روغن را داخل آن بریزید. وقتی روغن ذوب شد ۱ پیمانه ورمیشل خرد شده را به آن اضافه کنید. شعله را روی حالت متوسط قرار دهید و ورمیشل را تفت بدهید تا طلایی رنگ شود. سپس مغزهای خرد شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

۳.حال شعله را کم کنید و۲ پیمانه شیر را اضافه نمایید. به جای شیر می‌توانید از آب هم استفاده کنید. پس از آن شکر را بریزید و یکی دو دقیقه دیگر تفت بدهید. در صورت استفاده از شیر خشک، آن را نیز در این مرحله اضافه کنید.

۴.کمی پودر هل روی حلوا بپاشید و به تفت دادن ادامه دهید تا مخلوط شروع به غلیظ شدن کند. وقتی ورمیشل شیر را به طور کامل جذب کرد شعله را خاموش کنید. می‌توانید حلوای ورمیشل را داغ سرو کنید یا بگذارید خنک شود. برای تزیین حلوا هم می‌توانید از پسته و بادام استفاده کنید.

نکته: می‌توانید از کمی زعفران برای خوش رنگ تر شدن حلوا استفاده کنید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید