طرز تهیه تست گوشت چرخ کرده

0
517

تست گوشت چرخ کرده یک غذای ساده، لذیذ و بدون دردسر است که به راحتی و در عرض ۲۰دقیقه آماده می‌شود. این غذای خوشمزه را می‌توانید بعنوان یک شام سبک میل کرده و یا بعنوان ناهار مدرسه، درون کوله‌ی فرزند خود قرار دهید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

تست گوشت

آماده‌سازی: ۱۵دقیقه – پخت: ۵دقیقه – برای ۴ نفر

مواد لازم

روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری

پیاز متوسط، نصف شده و ورقه شده ۱ عدد

تره فرنگی متوسط ۱ عدد

هویج متوسط ۱ عدد

حبه سیر ریز خرد شده ۴ عدد

گوشت چرخ کرده ۹۰۰ گرم

رب گوجه فرنگی ۱/۴ پیمانه

جو دو سر پرک ۱/۳ پیمانه

سس سویا ۲ قاضق غذاخوری

آب مرغ یا گوشت ۲ پیمانه

نمک ۱ قاشق چایخوری

فلفل ۱/۲ قاشق چایخوری

نان تست ضخیم ۴ عدد

سس گوشت ته تابه یا کره نرم شده ۴ قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده دلخواه

طرز تهیه تست گوشت چرخ کرده

۱.برای آماده کردن خوراک گوشت، تره فرنگی و هویج را از طول نصف کنید و سپس حلقه کنید. در تابه‌ای بزرگ روغن را روی شعله‌ی نسبتاً بالا به مدت ۲ دقیقه داغ کنید. شعله را کم کنید و پیاز، تره فرنگی، هویج و سیر خرد شده را اضافه کنید و همراه با هم تفت دهید تا آب پیاز خارج شود (۵ تا۶ دقیقه). گوشت را در تابه بریزید و هم بزنید و گلوله های آن را از هم باز کنید. گوشت را تفت دهید تا رنگ صورتی آن از بین برود (۸ تا ۱۰ دقیقه).

۲.گوجه فرنگی های درسته را با دست خرد کنید و به تابه اضافه کنید. در حین هم زدن، جوی دو سر، سس سویا و ۱ پیمانه آب گوشت/مرغ را اضافه کنید. سس باید روان و غلیظ باشد. اگر غلظت آن بیش از حد مطلوب است کمی آب گوشت بیشتر به آن اضافه کنید تا حالتی مثل مواد مذاب پیدا کند. نمک و فلفل را اضافه کنید و شعله را کم کنید. اگر مواد خشک شد، در حین هم زدن کمی آب گوشت اضافه کنید تا زمانی که مخلوط داخل تابه حالتی خامه ای و غلیظ پیدا کند و گوشت به روغن بیفتد (۱.۵ تا ۲ ساعت)

۳.حال وقت آماده کردن نان است. این کار را می‌توانید با تستر یا فر انجام دهید. نان را تست کنید و روی آن کره بمالید. یا آن را کف تابه‌ی چرب (آغشته به چربی باقی مانده از گوشت) بمالید. اگر از فر استفاده می کنید، شعله بالای فر را روشن کنید. سینی فر را در ۳/۱ بالایی فر قرار دهید. روغن یا سس گوشت را روی تست ها بمالید و سپس آنها را در سینی فر که کف آن را فویل کشیده‌اید بچینید و برای ۱ تا ۲ دقیقه در فر بگذارید تا سس گوشت شروع به حباب زدن کند.

۴.برای سرو، گوشت ها را روی نان بریزید و در صورت تمایل روی آن کمی جعفری خرد شده بپاشید.

ایران کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید