طرز تهیه ترشی فلفل

0
513

ترشی فلفل یکی از خوشمزه‌ترین ترشی‌ها و چاشنی‌هایی است که میتوانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید و در کنار غذاهای مختلف از آن لذت ببرید. در تهیه‌ی این ترشی میتوانید از فلفل قرمز یا فلفل سبز با توجه به سلیقه‌ی خود استفاده کنید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ترشی فلفل

 

مواد لازم

فلفل سبز یا فلفل قرمز ۵۰۰ گرم . نمک ۵ قاشق غذاخوری
ترخون ۲ شاخه . سرکه سفید مقدار لازم . سیر مقدار لازم

طرز تهیه ترشی فلفل

۱.هشت لیوان آب و ۵ قاشق غذاخوری نمک را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید ، پس از اینکه ۵ دقیقه جوشید از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا سرد شود.

۲.فلفل ها را بشویید سپس داخل آب نمک جوشیده بریزید ، روی ظرف را بپوشانید و به مدت ۲ شب کناری قرار دهید تا تلخی فلفل ها گرفته شود ، پس از ۲ شب فلفل ها را با آب سرد آبکشی کنید و بر روی دستمال قرار دهید تا خشک شود و رطوبت فلفل ها گرفته شود ( روی بدن هر فلفل با سوزن چند سوراخ ریز ایجاد کنید ).

۳.داخل شیشه تمیزی چند حبه سیر و مقداری ترخون بریزید سپس فلفل ها را داخل شیشه قرار دهید و روی فلفل ها را با سرکه پر کنید ، روی دهانه ظرف تکه ای نایلون قرار دهید سپس در شیشه را محکم کنید و در جای خنکی قرار دهید تا ترشی ها برسند ( ۷ تا ۱۰ روز برای رسیدن ترشی ها زمان لازم است ).

نکته: برای جلوگیری از کپک زدن دقت کنید که شیشه ، فلفل ها و ترخون هیچ رطوبتی نداشته باشند ؛ میتوانید از انواع فلفل ها استفاده کنید ، همچنین میتوانید فلفل ها را کامل داخل شیشه بریزید یا اینکه فلفل ها را خرد کنید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید