طرز تهیه تخم مرغ ابری

0
356

اگر به دنبال این هستید که یک صبحانه زیبا و در عین حال خوشمزه برای خودتان تدارک ببینید، تخم مرغ ابری بهترین گزینه است. برای پف کردن سفیده‌ی تخم مرغ باید از پنیر پارمزان استفاده کنید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

تخم مرغ ابری

مواد لازم

تخم مرغ ۴ عدد
پنیر پارمزان ۱/۴ پیمانه
تخم مرغ ابری

*اگر دوست داشته باشید زرده سفت شود آن را مدت بیشتری در فر نگه می‌دارد و در غیر این صورت زرده را مدت کمتری در فر قرار می‌دهید. تصورش را بکنید.

طرز تهیه تخم مرغ ابری

۱.اول از همه کاسه همزن یا یک کاسه فلزی بزرگ را همراه با پره های همزن در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

۲.فر را با دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شود. کف سینی فر کاغذ روغنی بکشید و آن را کنار بگذارید.

۳.حال وقت آن است که تخم مرغ‌ها را بشکنید و سفیده‌ها و زرده‌ها را از هم جدا کنید. سفیده ها را در کاسه خنک شده بریزید و هر کدام از زرده‌ها را در یک فنجان جدا از هم بریزید، یعنی در چهار فنجان.

۴.سپس با استفاده از دور تند همزن سفیده‌ها را بزنید. این کار را می‌توانید با همزن دستی هم انجام دهید ولی مدت بیشتری طول می‌کشد و باید خیلی تند هم بزنید. هدف این است که سفسده به قدری سفت شود که وقتی همزن را بیرون می‌آورید قله‌ی تیزی مثل چیزی که در تصویر زیر می‌بینید مشاهده کنید. وقتی سفیده آماده شد بلافاصله پنیر پارمزان را اضافه کنید و مواد رابا قاشق زیر و رو کنید تا مخلوط شوند.

۵.حالا سفیده ر ا به چهار قسمت تقسیم کنید و به شکل چهار ابر کوچک خوش و خندان روی کاغذ روغنی بریزید. وسط هر ابر یک گودال برای خورشیدش ایجاد کنید. اگر می‌خواهید زرده‌ها نسبتاً سفت باشند در همین مرحله آنها را وس ابرها بگذارید و سینی را به مدت ۶ دقیقه در فر قرار دهید تا تخم مرغ ابری آماده شود.

۶.اگر می‌خواهید زرده نسبتاً شل باشد سفیده را ۳ دقیقه به تنهایی در فر بگذارید. آن را از فر خارج کنید و بعد از گذاشتن زرده‌ها ۳ دقیقه دیگر در فر قرار دهید.

نکته: لازم به ذکر دو نکته است. نخست این که سعی کنید تخم‌مرغ ها را هم سایز انتخاب کنید. البته بیشتر سایز زده مهم است. فراموش نکنید زرده ها قرار است نقش خورشید را بازی کنند و سفیده ها نقش ابر را. نمی‌خواهیم یک ابر خیلی کوچک داشته باشیم و یک خورشید خیلی بزرگ. دوم این که سعی کنید پنیر پارمزان را رنده شده نخرید. پنیر کامل بخرید و خودتان آن را با زنده خیلی ریز رنده کنید.

ایران کوک

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید