طرز تهیه بال مرغ کنجدی

0
504

بال مرغ کنجدی یک غذای ساده اما در عین حال بسیار لذیذ است که به همراه ادویه‌ها و سسی که تهیه می‌کنید یک تجربه‌ی عالی و خوشمزه را برایتان رقم می‌زند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

بال مرغ

مواد لازم

بال مرغ ۱ و ۱/۲ کیلو

سیر ۱ حبه

نمک به مقدار کافی

سس سویا ۲ قاشق غذاخوری

سس هویسین ۲ قاشق غذاخوری

عسل ۱ قاشق غذاخوری

روغن کنجد ۱ قاشق چایخوری

فلفل قرمز نوک قاشق چایخوری

کنجد برشته ۱ و ۱/۲ قاشق غذاخوری

پیازچه ۱ عدد

طرز تهیه بال مرغ کنجدی

۱.ابتدا فر را با دمای ۲۱۵ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شود. روی سینی فر لبه‌ کوتاه یک ورقه فویل آلومینیومی بکشید و روی آن را با اندکی روغن چرب کنید.

۲.بال‌های مرغ را آماده کنید. اول نوک تیز آنها را ببرید و جدا کنید. سپس آنها را از وسط نصف کنید. از نوک بال‌ها در این دستور استفاده نخواهد شد. می‌توانید از آنها برای تهیه سوپ یا آب مرغ استفاده کنید.

بال مرغ

۳.سس سویا، سس هویسین، عسل برتر، روغن کنجد، سیر خرد شده، نمک، فلفل را در کاسه‌ کوچکی بریزید و خوب هم بزنید. بال‌های مرغ را در کاسه بزرگی قرار دهید. مخلوط چاشنی‌ها را روی بال‌ها بریزید و آنها را به خوبی زیر و رو کنید تا کاملاً از سس پوشانده شوند.

۴.حال بال های مرغ را روی سینی فر به صورت یک لایه بچینید. اگر سسی هم کف ظرف باقی مانده آن را روی مرغ‌ها بریزید. سینی را به فر گرم شده منتقل کنید. بعد از ۲۰ دقیقه آن را از فر خارج کنید. بال ها را سرجایشان بچرخانید و دوباره آنها را در فر بگذارید. بعد از این که بال‌ها کاملاً کباب شدند (۱۵ دقیقه دیگر) آنها را از فر خارج کنید.

۵.بال‌های پخته شده را در کاسه بزرگی بریزید. پیازچه را خیلی ریز خرد کنید و همراه با کنجد برتر روی مرغ ها بریزید. آنها را زیر و رو کنید تا دانه های کنجد به آنها بچسبد. بال مرغ کنجدی شما آماده است.

نکته: اگر بعد از پخت بال مرغ در فر، مقدار زیادی سس رقیق داخل سینی باقی ماند می‌توانید آن را در یک تابه بریزید و روی شعله بجوشانید تا غلیظ شود. سپس آن را روی مرغ‌ها بریزید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید