طرز تهیه املت فرانسوی

0
680

تخم‌مرغ یکی از بهترین مواد غذایی برای استفاده در وعده‌ی صبحانه است. در سراسر جهان به روش‌های مختلفی با تخم‌مرغ انواع املت‌ها را تهیه می‌کنند که یکی از آنها املت فرانسوی می‌باشد. در ادامه طرز تهیه این املت خوشمزه را به شما آموزش می‌دهیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

املت فرانسوی

مواد لازم

تخم مرغ ۱ عدد

شیر ۱ قاشق غذاخوری

تره خرد شده ۱ قاشق غذاخوری

ریحان خرد شده ۱ قاشق غذاخوری

ترخون خرد شده ۱/۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل به مقدار کافی

روغن برای چرب کردن تابه

پنیر خامه‌ای ۱ قاشق غذاخوری

گوجه ۱ عدد

طرز تهیه املت فرانسوی

۱.ابتدا شیر، تخم مرغ، نمک و فلفل را داخل کاسه‌ای بریزید و با چنگال یا با همزن دستی بزنید تا حباب‌های کوچکی روی آن تشکیل شود (از هم زدن شدید و ایجاد شدن حباب‌های بزرگ خودداری کنید). نصف سبزی‌هایعنی تره، ریحان و ترخون را با تخم مرغ مخلوط کنید. در ظرف دیگری پنیر خامه‌ای را هم بزنید تا نرم شود و گوجه را نگینی خرد کنید و با آن مخلوط کنید و کنار بگذارید.

املت فرانسوی

۲.یک قاشق روغن کف تابه بریزید و بگذارید روی شعله متوسط داغ شود (ترجیحاً از تابه کوچکی به قطر حدوداً ۱۲ سانت استفاده کنید، در غیر این صورت به نسبت بزرگی تابه مقدار بیشتری روغن بریزید). وقتی روغن داغ شد تابه را بچرخانید تا روغن به کل کف آن و بخشی از دیواره‌اش مالیده شود.

۳.حال مخلوط تخم مرغ را وسط تابه بریزید و مجدداً حرکتی چرخشی در تابه ایجاد کنید تا تخم مرغ به دیواره‌ها برسد. اگر جایی حجم تخم مرغ زیاد است آن را با لیسک به بخش‌های خالی پخش کنید.

۴.وقتی به نظر می‌رشید یک طرف تخم مرغ پخته شده و رویش شروع به حباب زدن کرد آن را به کمک لیسک برگردانید. مخلوط پنیر و گوجه را وسط تخم مرغ بریزید و به صورت یک خط عمودی پخش کنید (مثل وقتی که می‌خواهید روی نان پنیر بمالید و آن را قاضی کنید). یک طرف تخم مرغ را روی پنیر و گوجه تا کنید. سپس با طرف دیگر هم همین کار را بکنید. املت فرانسوی شما آماده است. بقیه سبزیجات خرد شده را روی آن بریزید و آن را همراه با نان تست سرو کنید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید