طرز تهیه استیک کنجدی سیخی

0
609

یکی از روش‌های جالب و جذاب برای تهیه‌ی استیک، استفاده از سیخ‌های چوبی کباب است. همچنین بر روی این استیک‌ها دانه‌های کنجد می‌پاشیم که هم طعم‌دنده‌های خوبی هستند و هم ظاهر غذا را جذابتر می‌کنند. در ادامه به طرز تهیه استیک کنجدی سیخی می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

استیک کنجدی

مواد لازم

سس سویا ۱/۴ پیمانه

آب ۱/۲ پیمانه

نشاسته ذرت ۱ قاشق غذاخوری

عسل برتر ۴-۵ قاشق غذاخوری

استیک راسته گاو ۵۰۰ گرم

ادویه مخصوص استیک ۲ قاشق غذاخوری

کنجد برتر ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه استیک کنجدی چوبی

۱.اول از همه سس استیک را آماده کنید. آب، سس سویا و نشاسته ذرت را در قابلمه کوچکی بریزید و هم بزنید تا مخلوط یکدست شود. سپس قابلمه را روی شعله نسبتاً زیاد قرار دهید تا مایع داغ شود. سپس به مقدار دلخواه عسل برتر به آن اضافه کنید و هم بزنید تا عسل در مایع حل شود. بگذارید مخلوط جوش بیاید. شعله را کم کنید و به هم زدن ادامه دهید تا سس استیک به غلظت دلخواه شما برسد. سس سریع غلیظ می‌شود پس آن را به حال خود رها نکنید.

استیک کنجدی

۲.استیک را به صورت برش‌های نازک ببرید. می‌توانید از قصاب بخواهید این کار را برای شما بکند یا این که گوشت استیک را مدتی در فریزر قرار دهید تا سفت شود اما یخ نزند. سپس به راحتی با یک چاقوی تیز آن را برش بزنید.

۳.سیخ‌های چوبی را مدتی در آب بخیسانید سپس تکه‌های باریک حدوداً ۱۵ سانتی که از گوشت تهیه کردید را سیخ بگیرید. حال روی گوشت ادویه مخصوص استیک را بپاشید و با دست آن را خوب به گوشت بمالید.

۴.از یک قلموی آشپزخانه استفاده کنید و سس استیک را روی آن بمالید. در آخر کنجد برتر را روی سیخ‌های استیک بپاشید. سیخ‌ها را بچرخانید تا دو طرف استیک کنجدی شود. گریل یا تابه گریل را خوب داغ کنید و سپس سیخ‌های استیک را روی آن بچینید. هر طرف استیک‌ها باید حدود ۲ دقیقه گریل شود. البته زمان دقیق بستگی به ضخامت گوشت و همچنین بستگی به سلیقه شما دارد. اگر دوست دارید استیک کنجدی آبدار باشد کمی زودتر آن را از روی حرارت بردارید.

نکته: اگر سس در اثر سرد شدن بیش از حد غلیظ شد آن را با کمی آب گرم رقیق کنید.

ایران‌کوک
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید