طب سوزنی و درمان زگیل

0
241

همانطور که میدانیم طب سوزنی، معالجه گر اکثر بیماری ها می باشد و با قرار دادن سوزن ها در نقاط مختلف بدن بازخوردها و نتایج ها متفاوتی می دهد. در طب سوزنی مختص درمان زگیل با از بین بردن سلول های مرده پوستی، این مشکل به طور کامل برطرف می شود. برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

درمان زگیل

تاریخچه

سابقه‌ی طب سوزنی به بیش از چهار هزار سال پیش و به کشور چین باز می‌گردد. طب سوزنی، جراحات وخیم برخی از سربازان را که در جنگ با تیر یا سر نیزه زخمی شده بودند، معالجه کرد. البته در سال ۱۹۶۳ یک سنگ صیقلی در روستای «دوالون» در مغولستان، باعث کشیده شدن ریشه‌های طب سوزنی به دوران نوسنگی شد. تصویر نگاره‌ها و نقاشی‌های یافت شده، به دوران حکومت شانگ (۱۱۰۰- ۱۶۰۰ قبل از میلاد) باز می‌گردد که نشان دهنده‌ی این بود که طب سوزنی همراه با ماساژ سنتی چینی به کار می‌رفت. علی رغم پیشرفت در فلز شناسی طی قرن‌ها، تا قرن دوم پیش از میلاد و در زمان سلسله‌ی هان، سوزن‌های استخوانی و سنگی به جای نوع فلزی استفاده می‌شد.

نقاط طب سوزنی و کانال‌ها

طب سوزنی فرآیند قرار دادن ماهرانه‌ی سوزن‌های بسیار نازک در نقاط مختلف بدن است تا درد را تسکین دهد یا به عنوان راهی برای درمان به کار گرفته شود. کلمه‌ی “acupuncture” به معنی طب سوزنی از دو قسمت ریشه‌ی لاتین “acus” به معنی سوزن و “pungere” به معنی سوراخ کردن با سوزن یا شی نوک تیز گرفته شده است. طبق طب سنتی چینی، نقاط مورد نظر در طب سوزنی هم راستا با کانال‌هایی هستند که «چی» (انرژی زندگی) در آن‌ها جاری است. درمان زگیل

متون کلاسیک، بیشتر نقاط اصلی طب سوزنی را روی دوازده کانال اصلی و دو تا از هشت کانال اضافی، برای کل چهارده «شبکه» که چی و خون جریان دارد، تعریف می‌کند. دیگر نقاط که روی این چهارده مدار واقع نیستند نیز سوزن می‌خورند. دردهای موضعی با سوزن زدن نقاط دردناک در مناطق «آشی»، که گفته می‌شود مکانی است که مسیر «چی» یا خون مسدود شده، درمان می‌شود.

تقریبا حدود ۸ تا ۱۰ سوزن برای هر بیمار به کار برده می‌شود. دردی که هر سوزن دارد مثل گزش قسمتی از بدن به وسیله‌ی حشره ای مثل پشه است. این سوزن‌ها فوق‌العاده باریک هستند و این درد به تحریک آن نقطه از بدن می‌انجامد. در این نوع طب به بیهوشی نیاز نیست. سوزن‌ها ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت در بدن می‌مانند.

طب سوزنی در بیشتر نقاط بدن به غیر از ناف قابل استفاده است، زیرا این قسمت بسیار حساس است. البته در مورد خانم‌ها باید حتما قبل از شروع درمان، اطمینان حاصل شود که بارداری وجود ندارد.

طب سوزنی چگونه زگیل را درمان می‌کند؟

در طب چینی زگیل را بیماری «هزار روزه» می‌نامند که نشان دهنده‌ی مدت آن است. راه‌های درمانی متفاوتی وجود دارد که شامل طب سوزنی، ماساژ چینی و گیاه درمانی چینی است. درمان زگیل

درمان زگیل با طب سوزنی به وسیله‌ی از بین بردن سلول‌های پوستی آلوده است. سوزن‌ها می‌توانند اطراف ناحیه را محصور کرده و آن را بردارند. با داخل کردن سوزن‌ها زیر ناحیه‌ی آلوده، مکانیسم طبیعی دفاعی بدن، همان‌طور که سوزن‌ها، انرژی شفابخش «چی» را به ناحیه هدایت می‌کنند، به آن جا هجوم می‌برد.

اگر به زگیل یا میخچه در پا دقت کنید، ممکن است نقاط سیاه رنگی در وسط آن ببینید. این نقاط انتهای رگ‌هاست که زگیل از آن تغذیه می‌کند. با سوزن زدن مستقیم به این رگ‌ها تهیه‌ی خون متوقف شده و مدت عفونت را کوتاه می‌کند.

نیک و نو

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید