صدای مفصل زانو و آسیب‌های احتمالی

0
213

بعضی مواقع در هنگام ورزش صدای ترق و تروقی در حین حرکت از مفصل زانو ایجاد می‌شود اگر دردی نداشته باشد چندان مهم نیست ولی اگر همراه با درد باشد باید به پزشک مراجعه کرد. در ادامه به بررسی شرایط مختلف مرتبط به صدای مفصل زانو میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

صدای مفصل زانو

صدای مفصل زانو

به طور کلی، اگر در حین حرکت، در مفصل زانو صدای مفصلی (صدای کلیک، صدای پوپ، یا صدای ترق و تروق) ایجاد شود، بدون اینکه دردی وجود داشته باشد، این مسئله چندان مهم نیست و نیازی به درمان ندارد.  اما اگر ایجاد صدا با درد همراه باشد، باید برای ارزیابی بیشتر به یک پزشک متخصص مراجعه کرد. بعضی از مشکلات زانو می‌توانند موجب ایجاد صدا در مفصل زانو همراه با درد شوند که شامل شکستگی‌های استخوان، سست شدن اجزای استخوانی یا غضروف مفصلی، آرتریت و « سندرم زانوی صدادار» می‌باشند. بعضی از این آسیب‌ها  با درمان‌های غیرجراحی بهبود نمی‌یابند و باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند.

زمان مراجعه به پزشک

 انواع مختلفی از آسیب‌های ورزشی در مفصل زانو وجود دارد که بیشتر آن‌ها با درمان‌های غیرجراحی بهبود می‌یابند و نیازی به عمل جراحی ندارند. اما فردی که دچار آسیب دیدگی زانو می شود، باید با دیدن این علائم به پزشک مراجعه نماید:

-اگر بلافاصله بعد از آسیب، مفصل زانو دچار تورم شود.

-اگر فرد نتواند وزن خود را روی زانوی آسیب دیده قرار دهد.

-در صورتی که در مفصل زانو احساس خالی کردن وجود داشته باشند.

-اگر زانو در یک وضعیت خاص قفل شود.

-اگر هرگونه بی‌حسی، سوزش و یا ضعف مداومی در زیر زانو احساس شود.

-درصورتی که تردیدی در مورد شکستگی یا در رفتگی استخوان وجود داشته باشد.

-اگر در یک درد شدید و آزاردهنده‌ای وجود داشته باشد که برای فرد قابل تحمل نباشد.

-در صورتی که درد با درمان‌های غیرجراحی بهبود نیابد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید