صبحانه چرب ، از عوامل ابتلا به بیماری های قلبی

0
514

بسیاری از مردم عادت دارند در وعده‌ی صبحانه‌ی خود از غذاهایی مانند تخم مرغ نیمرو، کره، سوسیس و سایر مواد غذایی پرچرب استفاده کنند. اما بهتر است بدانید محققان خوردن یک صبحانه چرب را بسیار مضر دانسته و باور دارند که این نوع تغذیه میتواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را به شدت افزایش دهد. با گیاه یاب همراه باشید.

صبحانه چرب

تازه‌ترین مطالعات محققان نشان داده است صبحانه چرب می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

بر اساس یافته‌های دانشمندان، اگر این رژیم غذایی چرب حتی مکرر نباشد و مثلا در هفته دو بار مصرف شود باز احتمال بیماری‌های قلبی را زیاد می‌کند؛ این نظریه با آزمایش خون افرادی که دو روز متوالی، وعده صبحانه‌شان شامل کره مربا، سوسیس سرخ‌کرده و نیمرو می‌شد به اثبات رسیده است.

رسوب چربی در اطراف شریان‌های قلب بیماری‌های قلبی و عروقی را نه در طول سالیان دراز بلکه در لحظه قوت می‌بخشد.

حذف صبحانه از وعده‌های غذایی موجب تولید کلسترول نوع بد در خون می شود؛ به همین دلیل برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی بهترین راهکار انتخاب مواد غذایی سالم برای این وعده است.

پروفسور استفان، جراح قلب در بیمارستان جان رادکلیف آکسفورد نیز باور دارد، تداوم صبحانه‌های چرب گرچه بسیار لذیذ است اما می‌تواند آسیب‌های غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد؛ این وعده با جایگرینی مواد غذایی سالم می‌تواند سالم‌ترین وعده و موثرترین آنها در حفظ سلامتی باشد.

فارس
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید