صبحانه مفصل بخورید تا چاق نشوید!

0
603

به طور کلی سه وعده‌ی غذایی اصلی در طول روز داریم که هرکدام به نحوی مهم بوده و باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشید. اصول صحیح تغذیه این است که صبحانه مفصل ، ناهار متوسط و شام را سبک میل کنید. اما اغلب مردم دقیقا برعکس این توصیه عمل کرده و صبحانه را سبک، ناهار و شام را سنگین میل می‌کنند. در این نوشتار به بررسی این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

صبحانه مفصل

مطالعه محققان دانشگاه لیندا کالیفرنیا نشان می دهد افرادی که بیش از سه وعده در روز غذا می خورند و مفصل ترین وعده غذایی شان وعده شام است در معرض ریسک داشتن شاخص توده بدنی قرار دارند که با افزایش ریسک بیماری های گوناگون مرتبط است.

هانا کاهلئوا، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «خوردن صبحانه و ناهار، حذف وعده شام، پرهیز از خوردن میان وعده های سنگین، تبدیل صبحانه به مفصل ترین وعده غذایی روز، و هیچ چیزی نخوردن در طول شب می تواند راهکاری عملی برای کنترل وزن باشد.»

در این مطالعه، تیم تحقیق بیش از ۵۰ هزار شرکت کننده را مورد بررسی قرار دادند. بدون توجه به الگوی غذایی این افراد، اضافه وزن شرکت کنندگان هرساله و تا سن ۶۰ سالگی تحت نظر بود. بعد از سن ۶۰ سالگی، اکثر شرکت کنندگان دچار کاهش وزن شده بودند.

محققان دریافتند قبل از سن ۶۰ سالگی، افرادی که در اوایل روز کالری بیشتری مصرف کرده بودند اضافه وزن کمتری داشتند.

مهر
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید