شایع‌ترین مشکلات جنسی مردان

0
302

مشکلات جنسی زیادی گریبان گیر مردان می‌شود که با شناخت آنها و مراجعه به پزشک می‎توان از این عارضه‎ها رهایی یافت و حتی جلوگیری کرد. در ادامه به یک سری از مشکلات شایع مردان می‎پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی شایع در مردان

وجود خون در منی

این عارضه به‌معنی ظاهر شدن خون در منی دفع شده از طریق انزال می‌باشد که نسبتاً شایع و بدون درد بوده تقریباً هیچ‌گاه جای نگرانی ندارد و علت رایج آن، پاره شدن وریدهای کوچک واقع در قسمت فوقانی پیشاب‌راه به هنگام نعوظ می‌باشد.

منی معمولاً حاوی رگه‌های خونی قرمز یا قهوه‌ای رنگ بوده ممکن است در موارد نادر به مدت چندروز در منی ظاهر شود و نیازی به درمان ندارد اما چنان‌چه متوجه وجود خون در ادرار خودشدید به پزشک مراجعه کنید زیرا این مسئله ممکن است نشانه‌ی یک عارضه‌ی مهم مثانه یا کلیه باشد.

التهاب پروستات

عفونت پروستات که اغلب با التهاب پیشابراه همراه است، علائمی دارد که عبارتند از: عفونت‌های حاد همراه با تب و لرز، تمایل مکرر به دفع جزئی ادرار، قطره قطره آمدن ادرار،درد و سوزش به هنگام دفع ادرار و درد مبهم در ناحیه‌ی کمر یا بیضه‌ها که اغلب به پشت پاها انتشار می‌یابد.

التهاب آلت تناسلی

در اکثر موارد، التهاب آلت تناسلی با تشخیص علت و برطرف کردن آن خود به خود از بین می‌رود. برای جلوگیری از این مشکل، رعایت بهداشت از اهمیت بسیاری برخوردار است اما عواملی که موجب بروز این عارضه می‌شود مختلف است که می‌توان به برخی اشاره کرد: پوشیدن لباس زیر مرطوب، ناتوانی در پاک کردن ترشحات پنیری شکل غدد چربی زیر پوست ختنه‌گاه، واکنش حساسیتی نسبت به کاندوم یا کِرم‌های جلوگیری از بارداری که موجب ایجاد انواع عفونت، تبخال دستگاه کلشاله‌ی ران و قارچ‌های تک سلولی می‌شود.

ناتوانی جنسی

این عارضه معمولاً در مردان پدید می‌آید و به‌طور کلی عبارت است از عدم توانایی مرد در بارور کردن زن به نحوی که قادر به تولیدمثل و بقای نسل نباشد. از نظر آسیب‌شناسی، ناتوانی جنسی به دو نوع تقسیم می‌شود: ناتوانی در نعوظ و ناتوانی در تولیدمثل.

ناتوانی در نعوظ

این عارضه به‌معنی عدم توانایی در ایجاد یا حفظ حالت نعوظ مطلوب رای آمیزش جنسی است که ۹۰% این مشکلات منشأ روانی دارد. اقتصاد ضعیف، افسردگی، اضطراب، عدم اعتمادبه‌نفس، خستگی از شریک جنسی، اعتیاد به مواد مخدر والکل، تغذیه‌ی نامناسب و فساداخلاقی در گذشته از مهم‌ترین این دلایل می‌باشد. این عارضه با ورزش، تغذیه‌ی صحیح و از بین بردن علل ضعف روحی و روانی قابل درمان است.

بزرگ شدن پستان

این عارضه تقریباً در مردان شایع است و ناحیه‌ی زیر نوک پستان در اکثر پسران نوجوان در مدت کوتاهی کمی متورم می‌شود و حتی ممکن است دردناک گرددکه نشانه‌ی بلوغ است و جای نگرانی ندارد زیرا با متعادل شدن سطح هورمونی که به تازگی افزایش یافته، بزرگی پستان نیز برطرف می‌شود اما چنان‌}ه پس از این دوره عارضه برطرف نشد خطر ابتلا به تومور سینه وجود دارد و باید به پزشک مراجعه شود. البته سرطان پستان در مردان بسیار نادر است و اغلب مردان پس از ۶۰ سالگی به آن مبتلا می‌شوند اما به‌طور کلی بهتر است در صورت مشاهده‌ی هر توده یا زخم نزدیک نوک پستان هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

کتاب درمان گیاهی انواع بیماری‎ها نوشته م. آرزو صارم بافنده
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید