شاد بودن در زندگی بیماری ها را از شما دور میکند

0
432

شاد بودن در زندگی شاید از نظر بسیاری از افراد که مشغله‌های زیادی دارند و اغلب در محیط‌های استرس زا قرار میگیرند کار سختی باشد اما اگر بدانید که داشتن روحیه‌ای شاد چقدر میتواند در سلامت جسمانی شما موثر باشد مطمئنا بیشتر تلاش خواهید کرد تا زندگی شاداب‌تری داشته باشید. در ادامه به فواید شاد بودن در زندگی و تاثیر آن بر سلامت جسمانی خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

شاد بودن در زندگی

بابک جوانمرد متخصص اورولوژی گفت: شادی و نشاط بر روی عملکرد زندگی افراد و سلامت جسمی آنان تاثیر بسزایی دارد و اشخاصی که روحیه شادتری دارند از توانایی و عملکرد ذهنی بالاتری برخوردار هستند.

وی اظهار داشت: طبق بررسی های انجام گرفته هسته آمیگدال مغزی در افراد شاد آرامتر است، همچنین استرس و اضطراب در بروز بیماری های جسمی گوناگون مانند دیابت، سرطان و فشارخون نقش زیادی دارد.

این متخصص ارولوژی با بیان اینکه فشارخون و دیابت از علل مرگ خاموش کلیه محسوب می شوند، عنوان کرد: بیماری فشار خون می تواند به مرور زمان سبب آسیب رساندن به کلیه و نارسایی آن شود که در برخی مواقع به دیالیز منجر می شود.

وی افزود: طبق مطالعه صورت گرفته بر روی ۲۱ هزار پرستار در یکی از ایالت های آمریکا، احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان و دیابت در افرادی که از شغلشان راضی بودند نسبت به افرادی که رضایت شغلی نداشتند بسیار کم بود.

جوانمرد با بیان اینکه افراد با روحیه شاد حدود ۱۰ درصد نسبت به اشخاص غمگین و افسرده از طول عمر بیشتری برخوردار هستند، تصریح کرد: طبق تحقیقات صورت گرفته افراد شاد سیستم ایمنی قوی تری نسبت به اشخاص ناراحت دارند.

وی یادآور شد: در مطالعه ای در سال ۲۰۱۵ افرادی که از موفقیت و شادی بیشتری در زندگی برخوردار هستند، احتمال شکست درمان در آنها در اعمالی مانند پیوند کلیه و دیالیز کاهش پیدا می کند.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید