سیگار الکترونیکی ، دشمن لثه ها

0
506

بسیاری از افراد سیگاری برای رهایی از مصرف سیگار و دور شدن از مضرات نیکوتین، سیگار الکترونیکی را جایگزین آن می‌کنند. اما بهتر است بدانید که استفاده از سیگارهای الکترونیکی نیز مضراتی را به دنبال دارد و به خصوص سلامت لثه ها را تهدید می‌کند. در این نوشتار به عوارض مصرف سیگار الکترونیکی خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

سیگار الکترونیکی

متخصصان دانشگاه روچستر در نیویورک در مطالعات آزمایشگاهی خود بافت لثه افراد غیرسیگاری را در معرض بخارات سیگار الکترونیک قرار دادند.

یافته‌های آنها در این مطالعه در واقع مخالفِ برخی ادعاها مبنی بر این است که سیگار الکترونیک می‌تواند جایگزین سالم‌ تری برای سیگارهای معمولی باشد.

“عرفان رحمان” استاد طب محیطی در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه در این باره گفت: ما در این مطالعه مشاهده کردیم بخارات حاصل از استعمال سیگار الکترونیک موجب می شود که سلول‌ ها، پروتئین‌ های التهابی آزاد کنند و همین امر به نوبه خود موجب تشدید استرس بین سلول‌ ها می‌شود که حاصل آن آسیب بافت لثه است و در نهایت به بروز بیماری‌ های دهان و دندان می‌ انجامد.

این متخصصان همچنین دریافتند طعم‌ دهنده‌های شیمیایی که در این محصول به کار می‌روند نقش مهمی در آسیب دیدن سلول‌ های دهانی ایفا می‌ کنند.

ایسنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید