طرز تهیه سوپ تره فرنگی

0
257

تره فرنگی یک از سبزی های پر خاصیتی میباشد که در فصل بهار رویش آن بیشتر است این سبزی از خانواده ی پیاز و مانند آن سودمند و سرشار از ویتامین و املاح معدنی بوده و دارای برگ‌ های سبز رنگ به شکل نوار با غلاف دراز است.ما در این مقاله طرز روش تهیه سوپ تره فرنگی را به شما آموزش میدهیم.

سوپ تره فرنگی

طرز تهیه سوپ تره فرنگی :

ریشه و برگهای سبز تره فرنگی را جدا می کنیم و قسمت سفید انرا خرد می کنیم و میشوییم و با دوسه لیوان اب و کمی نمک می گذاریم بپزد بعد از پختن تره فرنگی را از صافی یا دستگاه مخصوص رد می کنیم و ارد را به کمی کره سرخ می کنیم و حرارت را ملایم می نمائیم و اب گوشت را بتدریج داخل ارد سرخ شده میریزیم و مرتب بهم می زنیم تا ارد در ابگوشت حل شود انگاه تره فرنگی اماده شده را داخل این مایه می ریزیم و میگذاریم چند جوش بزند و سوپ کمی غلیظ شود و باندازه کافی نمک و فلفل بان می پاشیم بعد زرده تخم های تخم مرغ را خوب میزنیم و با اب لیمو و کمی نمک مخلوط می نمائیم و داخل سوپخوری میریزیم و سوپ را داغ داغ بتدریج روی تخم مرغ میریزیم و بهم میزنیم و خامه را روی سوپ می دهیم.

ممکن است تره فرنگی را حلقه حلقه نازک ببریم با مقداری اب و کمی نمک بپزیم بعد مطابق دستور فوق ارد را با کره سرخ کنیم داخل تره فرنگی بریزیم. اب گوشت را اضافه کنیم بگذاریم سوپ اهسته اهسته بجوشد و کمی غلیظ شود بعد مطابق دستور فوق عمل کنیم. در اینصورت یک دسته تره فرنگی کافیست.

مواد لازم :

تره فرنگی – ۲ الی ۳ دسته تره فرنگی

آرد سفید – ۲ قاشق سوپخوری پر

آب گوشت – ۵ لیوان

زرده تخم مرغ – ۳ الی ۴ عدد

خامه – ۱۵۰ گرم

کره – ۵۰ گرم

آب لیمو – ۲/۱ استکان

نمک – به مقداری کافی


گردآوری توسط گیاه یاب

منبع : beytoote.com

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید