سم زدایی کبد با نوشیدنی های طبیعی

0
695

آلودگی‌های محیطی دست از سر شهرنشین‌ها برنمی‌دارند و این افراد همواره در طول روز در معرض انواع آلودگی‌های مختلف مانند آلودگی هوا هستند. در چنین وضعیتی بسیار مهم است که همواره به دنبال سم زدایی کبد و ریه‌ها باشید. آلوده شدن کبد هم می‌تواند از طریق آلودگی‌های محیطی باشد و هم مصرف مواد غذایی ناسالم و فرآوری شده که متاسفانه به بخش بزرگی از رژیم‌های غذایی دنیای امروزی تبدیل شده‌اند. با گیاه یاب همراه باشید تا در این مطلب ۴ نوشیدنی طبیعی و خوش‌طعم را برای سم زدایی کبد معرفی کنیم.

سم زدایی کبد

سم زدایی کبد با چای بابونه

یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای کبد چای بابونه است که هضم آسان دارد و حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان‌ها است و به همین دلیل به سم‌زدایی از کبد کمک می‌کند. مصرف این دمنوش برای ساعات پایانی عصر توصیه می‌شود. کافی است مقداری گل بابونه را داخل لیوان آب جوش بریزید و بعد از خنک شدن آن را بنوشید. برای نتیجه گرفتن از این چای گیاهی مصرف آن برای حداقل دو هفته توصیه می‌شود.

آب ولرم و لیموی تازه

هرچند مصرف آب ولرم حاوی آب لیموترش در ساعات اولیه صبح توصیه می‌شود اما اگر شب هم این نوشیدنی را مصرف کنید همان خواص را دارد. لیمو به پاکسازی کبد و کل بدن معروف است. برای تهیه این نوشیدنی‌ کافیست آب نصف لیموترش را داخل یک لیوان آب ولرم بریزید و برای نتیجه بهتر سه هفته متوالی این نوشیدنی را مصرف کنید.

چای زنجبیل و لیمو

ترکیب لیمو و زنجبیل، تجویز فوق‌العاده‌ای برای کاهش وزن است و ترکیب ویتامین C و آنتی اکسیدان‌های موجود در هر دوی این مواد خوراکی، تاثیر عالی در سم زدایی و بهبود متابولیسم بدن دارد. کافیست یک برش کوچک از زنجبیل و آب نصف لیموترش را در یک فنجان آب جوش بریزید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس آن را بنوشید. برای نتیجه بهتر مصرف سه نوبت در هفته از این نوشیدنی توصیه می‌شود.

چای نعناع

پس از خوردن یک شام کامل قطعا به یک نوشیدنی مفید برای هضم غذا نیاز دارید. برای این منظور چای نعناع توصیه می‌شود. می‌توانید برای تهیه این نوشیدنی گرم، مقداری برگ نعنا را داخل آب جوش بریزید و پس از چند دقیقه مصرف کنید. این دمنوش نیز برای سم زدایی کبد بسیار مفید است.

منبعایسنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید