سبزیجات منجمد بخوریم یا نه؟

0
455

یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین روش‌های نگهداری مواد غذایی، منجمد کردن آنهاست که از این طریق می‌توان بسیاری از غذاها را برای مدت زمانی طولانی در وضعیتی مناسب نگهداری کرد. اما برخی از مردم باور دارند که مصرف غذاهای یخ‌زده به خصوص سبزیجات منجمد ، مفید نبوده و در روند یخ زدن، سبزی‌ها بسیاری از خواص خود را از دست می‌دهند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

سبزیجات منجمد

یکی از تصوراتی که امروزه در نقاط مختلف جهان رواج پیدا کرده، این است که سبزیجات منجمد اصلا به‌خوبی سبزیجات تازه نیستند. اما محققان می‌گویند که چنین تصوری با واقعیت هم‌خوانی ندارد. در برخی موارد حتی سبزیجات منجمد می‌توانند مواد مغذی بیشتری نسبت به سبزیجات تازه برای بدن فراهم کنند.

برخی متخصصان می‌گویند که بعضی از انواع سبزیجات منجمد حاوی مواد مغذی بیشتری هستند، چون معمولا در اوج رسیدگی محصول برداشت می‌شوند. این در حالی است که بسیاری از سبزیجات تازه قبل از رسیدگی کامل چیده می‌شوند و به انبارها فرستاده می‌شوند تا قبل از فروختن کاملا برسند.

به همین دلیل است که متخصصان توصیه می‌کنند در مورد خریدن سبزیجات منجمد نگرانی نداشته باشید و تنها به یک نکته مهم دقت کنید این محصولات نباید حاوی نمک اضافی یا افزودنی‌های دیگر باشند.

میزان
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید