سالاد سیب زمینی شیرین کارائیب

0
561

این سالاد مربوط به دهۀ ۹۰ میلادی می‌شود و حاوی سیب زمینی شیرین، ذرت، خیار و بادام زمینی است. می‌توانید در تهیۀ آن به جای روغن کانولا، از روغن ذرت استفاده کنید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

سالاد سیب زمینی شیرین

۱ ساعته آماده می‌شود – برای ۵ نفر – ۲۳۱ کالری

مواد لازم

۱ عدد سیب زمینی معمولی بزرگ، پوست‌کنده و به ۴ قسمت برش زده شود – ۱ عدد سیب زمینی شیرین بزرگ، پوست‌کنده و به ۴ قسمت برش زده شود – ۱ فنجان ذرت – ۱ قاشق چای‌خوری سس خردل – ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه – ۳ قاشق غذاخوری گشنیز تازه و خرد‌شده – ۱ حبه سیر، ریزشده – ۳ قاشق غذاخوری روغن کانولا یا روغن ذرت – ½ قاشق چای‌خوری نمک – ¼ قاشق چای‌خوری پودر فلفل سیاه – ۱ عدد خیار، خردشده – ½ پیاز قرمز، بُرش‌های باریک بزنید – ¼ فنجان بادام زمینی خرد‌شده

طرز تهیه سالاد سیب زمینی شیرین کارائیب

آماده‌سازی: ۳۰ دقیقه – پخت: ۳۰ دقیقه

۱.سیب‌زمینی معمولی را درون یک قابلمه بزرگ ریخته و آن را با آب نمکدار بپوشانید. آب را جوش آورده، شعله را کم کرده و بگذارید برای ۱۰ دقیقه بپزد. سپس سیب‌زمینی شیرین را اضافه کرده و برای ۱۵ دقیقه بپزید. از هر سیب‌زمینی یک تکه را خارج کرده و از وسط برش بزنید تا از به خوبی پخته‌شدن‌شان اطمینان حاصل کنید. وقتی سیب زمینی‌ها به خوبی نرم شدند، ذرت را اضافه کنید و برای ۳۰ ثانیه بپزید. سپس محتویات قابلمه را آبکش کرده و سپس قابلمه را با آب سرد پُر کنید و سبزیجات را درون آن بریزید. بگذارید برای ۵ دقیقه بماند و سپس آبکش کنید.

۲.خردل، آب لیمو، گشنیز و سیر را درون یک کاسۀ بزرگ مخلوط کنید. به آرامی روغن را اضافه کرده و سپس نمک و فلفل سیاه را بی‌افزایید.

۳.سیب‌زمینی‌ها را به مکعب‌های ۲.۵ سانتی برش بزنید و آنها را به همراه خیار و پیاز قرمز به سس سالاد اضافه کنید. این سالاد را به صورت خنک سرو کنید و تکه‌های بادام‌زمینی را قبل از سرو شدن بر روی سالاد بپاشید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: allrecipes.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید