یک ساعت رانندگی کنید، ۲ کیلو چاق شوید

0

نتایج تحقیق دانشمندان استرالیایی نشان می دهد افرادی که یک ساعت یا بیشتر در روز رانندگی می کنند ۲ کیلو و ۳۰۰ گرم از افراد دیگر چاق تر هستند.

رانندگی

بر اساس نتایج بدست آمده افرادی که زمان طولانی را در طول روز پشت فرمان اتومبیل خود می گذرانند بیشتر از بقیه مردم با چاقی، چاقی های موضعی و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و بیماری های متابولیک مواجه هستند. محققان دانشگاه کاتولیت در استرالیا معتقدند افرادی که روزی یک ساعت یا بیشتر از وقت شان را پشت فرمان می گذرانند در مقایسه با افرادی که تنها ۱۵ دقیقه کمتر از آنها رانندگی می کنند ۲ کیلو و ۳۰۰ گرم سنگین تر هستند. محققان اضافه می کنند دور کمر این گروه از مردم در مقایسه با دیگران یک و نیم سانتی متر بیشتر است. در این مطالعه، عادات رانندگی ۲۸۰۰ فرد شرکت کننده در مطالعه دیابت، چاقی و سبک زندگی در استرالیا در مقابل معیارهای سلامت مانند شاخص توده بدنی، اندازه دور کمر، گلوکز خون در زمان ناشتا و گستره فاکتورهای پر خطر قلبی-متابولیک ارزیابی شد.

یافته های این مطالعه نشان می دهد در مقایسه با شرکت کنندگانی که ۱۵ دقیقه در روز یا کمتر رانندگی می کردند، آن دسته از افرادی که بیش از یک ساعت در روز، حدود یک چهارم افراد حاضر رانندگی می کردند احتمالا دارای شاخص توده بدنی بیشتر به اندازه ۰/۸ و ۱/۵ سانتی متر اندازه دور کمر بیشتر بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.