رژیم لاغری شیر

0
543

رژیم لاغری شیر مدتی است که به موضوعی داغ برای بحث تبدیل شده است؛ اما قبل از اینکه این رژیم غیرعادی را شروع کنید، بسیار مهم است که با فواید و عوارض آن آشنا شوید.

رژیم لاغری شیر

رژیم شیر چیست؟

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک‌فکتس» رژیم شیر می‌تواند به شکل‌های مختلفی باشد؛ اما به طور کلی، به رژیمی گفته می‌شود که تنها منبع غذایی در آن برای یک دورۀ طولانی‌مدت شیر است. در برخی از موارد این رژیم تنها شامل نوشیدن ۲ لیتر شیر در طول روز می‌باشد که حدودا ۱۰۰۰ کالری دارد. با توجه به اینکه کالری دریافتی شما در طول روز باید تقریبا دو برابرِ این میزان باشد، می‌توان گفت که رژیم لاغری شیر، رژیمی سخت و شدید است. هدف نهایی افرادی که این رژیم را دنبال می‌کنند، کاهش وزن است؛ اما این رژیم ممکن است برای بهبود سایر جنبه‌های سلامتی‌تان نیز مفید باشد.

رژیم لاغری شیر چگونه کار میکند؟

اگر به این رژیم علاقه‌مند شده‌اید، باید بدانید که اغلب متخصصین تغذیه این رژیم و رژیم‌هایی که سایر مواد غذایی را حذف می‌کنند را توصیه نمی‌کنند. کاهش شدید کالری دریافتی در طول روز به لاغری ختم می‌شود، اما می‌تواند سلامتی‌تان را به خطر انداخته و مطمئنا به کمبود مواد مغذی در بدن مانند فیبر منجر می‌شود. در عوض بهتر است یک رژیم مناسب‌تر را انتخاب کنید که شامل نوشیدن ۲ تا ۳ لیوان شیر در طول روز به همراه یک رژیم غذایی سبک و تحت نظارت باشد.

شیر سرشار از کلسیم است و هر فنجان از آن تقریبا ۳۰ درصد از نیاز روزانۀ شما به این مادۀ معدنی را تأمین می‌کند. کلسیم یک مادۀ معدنی حیاتی بوده که سوخت‌وساز بدن را تحریک می‌کند و در همین حال، اسید لینولئیک در چربیِ شیر به بهبود سلامت قلب کمک می‌کند. بسیاری از مردم گزارش داده‌اند که با افزایش مصرف شیر به همراه انجام ورزش منظم و داشتن یک رژیم غذایی سبک و سالم، توانسته‌اند نتایج بسیار مطلوبی را در مدت زمان کوتاهی تجربه کنند. فراموش نکنید که قبل از شروع این رژیم، بسیار مهم است که با پزشک خود مشورت کرده و دربارۀ عوارض و خطرات احتمالی این رژیم برای بدن‌تان مطلع شوید.

برنامۀ رژیم لاغری شیر

همانطور که اشاره کردیم، برخی از مردم برای چربی‌سوزی و کاهش وزن، چند روزی رژیم لاغری شیر را دنبال می‌کنند. همچنین برخی این رژیم را به بخش ثابتی از زندگی خود تبدیل کرده و هدف‌هایی درازمدت دارند. در ادامه دستورالعمل یک رژیم لاغری شیر ۴ هفته‌ای را بررسی می‌کنیم.

هفتۀ اول

روزانه ۴ فنجان شیر بدون‌چربی بنوشید و در کنار آن از سبزیجات، ماهی سالمون، تن ماهی و برخی از غلات‌های صبحانه استفاده کنید. از خوردن گوشت قرمز اجتناب کرده و مطمئن شوید که مرکبات و آبمیوه‌های طبیعی را در رژیم روزانۀ خود جای دهید.

هفتۀ دوم

روزانه ۳ فنجان شیر بدون‌چربی بنوشید. مصرف لوبیا و مغزهای خوراکی را افزایش داده و همچنین می‌توانید سوپ مرغ را به وعده‌های شبانه خود اضافه کنید. ماهی، سبزیجات و غذاهای سرشار از فیبر همچنان بخش مهمی از پروتئین دریافتی‌تان هستند.

هفتۀ سوم

روزانه ۳ فنجان شیر بدون‌چربی گرم به همراه دارچین یا زردچوبه میل کنید. حتما در این هفته مقدار زیادی از دانه‌ها، غلات کامل و سبزیجات کبابی مصرف کنید. می‌توانید مرغ مصرف کنید، اما همچنان از گوشت قرمز اجتناب کنید.

هفتۀ چهارم

روزانه ۲ فنجان شیر بدون‌چربی گرم بنوشید. سبزیجات سرشار از فیبر و ماهی‌های چرب مانند سالمون و خال‌خالی را در رژیم‌تان جای دهید. مصرف میوه، جو دوسر و آجیل کم‌نمک نیز پیشنهاد می‌شود.

یادتان باشد که هر فنجان از شیر کامل تقریبا ۱۴۰ کالری دارد. کاهش وزن نیازمندِ پایین آوردن کالری است، یعنی باید بیشتر از آنچه کالری دریافت می‌کنید، کالری بسوزانید. داشتن ورزش منظم و مناسب به همراه یک رژیم غذایی مطلوب نیز بسیار مهم است.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید