رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن

0
476

بسیاری از مواد غذایی سالم به شما کمک می‌کنند تا برای مدت زیادی احساس سیری داشته باشید و کمتر به سراغ غذاهای مضر بروید، و در نتیجه احتمال چاق شدن‌تان کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر مواد غذایی سالم، خوب جویدن غذا نیز ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که افزایش دفعات جویدن مواد غذایی قبل از قورت دادن‌شان ممکن است به کاهش غذای مصرفی و مدیریت وزن کمک کند. در این مطلب به معرفی بهترین خوراکی‌های یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن می‌پردازیم.

رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن

لوبیاها

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک‌فکتس» لوبیاها به این معروف هستند که سطوح بالایی از پروتئین و فیبر را در خود جای داده‌اند. فیبر به افزایش احساس سیری و کاهش تمایل به خوردن غذاهای اضافه کمک می‌کند. لوبیاها همچنین پروتئین بالایی داشته و چربی بسیار کمی دارند. این باعث می‌شود تا لوبیا گزینه‌ای عالی برای یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن باشد.

صبحانۀ سالم

خوردن یک صبحانۀ سالم روشی ایده‌آل برای شروع روزتان است؛ زیرا صبحانۀ سالم مواد مغذی اصلی مورد نیاز بدن را تامین کرده و به شما کمک می‌کند تا از خوردن خوراکی‌های مضر در بین وعده‌های اصلی غذایی در طول روز جلوگیری کنید. تخم‌مرغ و سوسیس‌های مرغوب سرشار از پروتئین بوده و همچنین خوشمزه هستند که اشتهای‌تان را نیز کنترل می‌کنند.

سیب

این میوۀ خوشمزه اگر به صورت خام مصرف شود، می‌تواند بسیار به کاهش وزن کمک کند. زیرا سیب محتوای بالایی از فیبر دارد، که این میزان از فیبر در آب این میوه یا پورۀ آن یافت نمی‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که سیب اشتها را کاهش داده و از پرخوری جلوگیری می‌کند. بعلاوه خوردن سیب نیازمند مقدار مناسبی از جویدن است، که این موضوع باعث می‌شود تا سیگنالی به مغز ارسال گردد و مغز تصور ‌کند که شما در حال خوردن مقدار زیادی غذا هستید و همین باعث می‌شود تا بعد از مصرف سیب، دیرتر احساس گرسنگی کنید.

کلم کالی

این سبزی برگدار خوشمزه یکی از بهترین خوراکی‌های یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن است. کالری این کلم بسیار کم بوده و در عین حال سرشار از فیبر است و همچنین منبع خوبی از مواد مغذی مفید مانند آهن و کلسیم می‌باشد. سایر سبزی‌های برگدار مانند اسفناج نیز می‌توانند برای کاهش وزن مفید باشند، اما کلم کالی در صدر لیست قرار دارد.

بلوبری

این میوه سرشار از فیبر بوده و کالری نسبتا کمی دارد. یک فنجان بلوبری تنها ۸۰ کالری دارد، که گزینه‌ای عالی برای سرکوب گرسنگی می‌باشد. بلوبری همچنین به تنظیم شدن سوخت‌وساز بدن کمک کرده و با وجود آنتی‌اکسیدان‌هایی که دارد شما را سالم و جوان نگه می‌دارد.

برنج قهوه‌ای

این نوع برنج منبع بسیار خوبی از فیبر بوده و کربوهیدراتی کاربردی است که سریعا انرژی‌تان را افزایش می‌دهد. این انرژی به شما برای انجام تمرینات ورزشی کمک کرده و در نتیجه منجر به کاهش وزن‌تان می‌شود. بعلاوه، احتمال تبدیل کربوهیدرات‌هایی مانند برنج قهوه‌ای به چربی در بدن کمتر است.

چای سبز

مصرف این چای به کاهش وزن کمک می‌کند. چای سبز حاوی اپیگالوکاتچین گالات است که نوعی آنتی‌اکسیدان بوده و فرآیند چربی‌سوزی در بدن را تحریک می‌کند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید