رژیم غذایی برای سنگ کیسه صفرا

0
441

کیسه صفرا عضوی از بدن است که در قسمت انتهایی کبد قرار گرفته است و وظیفه‌ی آن دریافت صفرای ترشح شده از کبد می‍باشد. سنگ کیسه صفرا عارضه‌ای است که در آن توده‌های سنگی در این کیسه تشکیل میشوند. در این نوشتار به همراه متخصص طب سنتی به بررسی رژیم غذایی برای سنگ کیسه صفرا و درمان آن می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

رژیم غذایی برای سنگ کیسه صفرا

غلامرضا کرد افشاری متخصص طب سنتی در خصوص راه‌کارهایی برای دفع سنگ کیسه صفرا گفت: فردی که سنگ کیسه صفرا دارد می‌تواند با یک دستور غذایی مخصوص این سنگ‌ها را دفع کند.

رژیم غذایی برای سنگ کیسه صفرا :

پنج روز اول: هر روز ۴ لیوان آب سیب خورده شود. در طول این ۵ روز از آش جو آش جو با ترکیبات ( جو ۲۵۰ گرم، گشنیز ۲۵۰ گرم ( تخم کاسنی، تخم خرفه، تخم خیار، تخم گشنیز، تخم خربزه، مجموع آنها ۲ قاشق غذاخوری) +زرشک ۵۰ گرم + ماش پوست کنده  ۱۰۰ گرم+ شلغم + هویج + سیب ) استفاده شود.

روز ششم: شام خورده نشود. در ساعت ۶ بعد از ظهر،یک قاشق چایی خوری نمک اپسوم (سولفات منیزیوم) را با یک لیوان آب ولرم خورده شود. در ساعت ٨ بعد از ظهر نیز همین کار را تکرار کنید.

 در ساعت ١٠ بعد از ظهر نصف فنجان روغن زیتون را با نصف فنجان آب لیموی تازه بخوبی مخلوط شده و خورده شود. روغن زیتون در واقع مسیر حرکت سنگ را روغن کاری می‌کند و دفع سنگ را آسان‌تر می‌کند. یک فنجان مساوی ٢۵٠ میلی‌لیتر؛ یک فنجان آب لیمو مساوی حدود آب ٣ عدد لیموی آبدار بزرگ است.

صبح روز بعد شما سنگ‌های سبز رنگی را در مدفوع خود مشاهده خواهید کرد.

فارس
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید