روغن نعناع هندی

0
671

روغن نعناع هندی چه خواصی دارد؟ با گیاه یاب همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم و این روغن پرخاصیت را بهتر بشناسیم.

روغن نعناع هندی

آکنه

تحقیقی نشان می‌دهد که روغن نعناع هندی از بهترین روغن‌های گیاهی برای از بین بردن باکتری‌های مرتبط با آکنه است، به ویژه اگر با چوب سندل و دارچین ترکیب شده باشد. فراموش نکنید که برای درمان آکنه باید این روغن‌ها را با روغن‌های حامل نظیر روغن نارگیل رقیق کنید، به ویژه روغن دارچین که به تنهایی می‌تواند برای پوست بیش از حد خشن باشد.

حساسیت‌ها، درماتیت و اگزما

در آروماتراپی فرانسوی، متخصصین از روغن نعناع هندی برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی از جمله واکنش‌های آلرژیک، درماتیت و اگزما استفاده می‌کنند. قبل از استفاده از این روغن، آن را با کمی روغن حامل رقیق کنید.

کاندیدا

تحقیقی نشان می‌دهد که ترکیب نعناع هندی با دارچین این قدرت را دارد که بیوفیلم‌های مرتبط با کاندیدای قارچی را نابود کند. بیوفیلم‌ها ترشحات چسبناکِ میکروب‌ها هستند که اجازه می‌دهند تا بتوانند رشد کرده و تکثیر شوند. بیوفیلم‌ها معمولا علت عفونت‌هایی هستند که به سختی درمان می‌شوند.

روغن نعناع هندی و دارچین را تنها در صورتی به شکل خوراکی مصرف کنید که بر روی برچسب آنها ذکر شده باشد که قابل خوردن هستند. در واقع روغنی را انتخاب کنید که خوراکی بودنش توسط سازمان‌های مربوطه تایید شده باشد.

دشمن مگس

در مطالعه‌ای که بر روی 34 نوع روغن گیاهی انجام شد، محققین دریافتند که روغن نعناع هندی قدرتمندترین روغن برای کشتن مگس است. تنها چند قطره از روغن این گیاه می‌تواند مگس‌ها را دور کند. از این روغن در مکان‌هایی که حیوانات خانگی یا سایر حیوانات قرار دارند و در آنجا آب می‌خورند استفاده نکنید.

مهار عفونت

روغن نعناع هندی نه تنها برای درمان عفونت‌های قارچی نظیر کاندیدا، بلکه برای درمان طیف وسیعی از عفونت‌ها و تب‌ها موثر است. می‌توانید یک یا دو قطره روغن نعناع هندی را با مقدار کمی روغن حامل رقیق کرده و بر روی سینه‌تان بمالید.

دفع پشه

اگر شما هم هدف مورد علاقۀ پشه‌ها هستید، می‌توانید برای دفع این حشرات مزاحم از روغن نعناع هندی استفاده کنید. مطالعه‌ای نشان می‌دهد ترکیب نعناع هندی، میخک و سنبل هندی به طور کامل و برای 2 ساعت پشه‌ها را دفع می‌کند.

آرامش

از آنجایی که این گیاه خواص آرامبخش دارد، می‌تواند برای کسانی که از اضطراب رنج می‌برند مفید باشد. بر اساس نتایج یک تحقیق، نعناع هندی به آرام کردن سیستم عصبی کمک می‌کند.

سایر خواص روغن نعناع هندی

  • دفع موریانه
  • پیشگیری از زخم روده – برای این منظور با پزشک مشورت کنید
  • آرام کردن ذهن و مهار کردن نگرانی
منبعcare2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید